Kto dá do pľacu väčší blud vycucaný z prsta neplatného referenda?

Zatiaľ u mňa vedie rebríček Matúš Kostolný:

Referendum malo pôvodne ukázať, že Slovensko je konzervatívna, prevažne katolícka krajina. Výsledkom však je, že toto pravidlo je už len mýtus. Neznamená to síce, že väčšina Slovenska je moderná, liberálne orientovaná a otvorená. Prepadák referenda spôsobilo iste aj to, že veľká časť krajiny jednoducho odmieta tváriť sa, že ohrozenie skupinkou ľudí s inou sexuálnou orientáciou je najvážnejším problémom.

Napriek tomu: referendum o rodine sa zmenilo na referendum o podobe Slovenska. Je oficiálnym potvrdením, že Slovensko je modernejšie, ako si myslelo. Aspoň dnes to tak vyzerá.

Zdroj:  Slovensko je modernejšie, ako si myslelo.

Bola otázka: Sta konzarvatívec alebo liberál?

Bola otázka: Chodíte do kostola?

Bola otázka: Myslíte si, že problémom Slovenska je život sexuálnych menšín?

Nie, rovnako sa referendum nepýtalo ani na to, či si myslíte že černosi vo vlaku prdia. Napriek tomu, ja tvrdím, že referendum dalo jasný dôkaz, že Slováci svojou neúčasťou a nevyjadrením sa k trom otázkam jasne ukázali, že v otázke prdiacich černochov vo vlakoch majú plne jasno. Prdia, tak ako každý človek, každý príslušník Homo sapiens počas dňa. A preto sme si rovný.

Naozaj sa odvážite vykladať NEúčasť a NEodpovedanie?

Aby nedošlo k omylu: Môj postoj je:

  1. Výsledkom je neplatné referendum
  2. Nie je možné nič povedať o slovenskej spoločnosti.
  3. Len to, že sme mali neplatné referendum.

Refernedum bola premárnená šanca na získanie skutočného dôkazu, že slovenská spoločnosť je na úrovni Európy 21. storočia. Stačilo mať jasnejšie otázky a skutočné odpovede. Bez skutočného dôkazu si to môžeme rovnako intenzívne myslieť aj rovnako intenzívne popierať.

Poučenia môžu byť len z konania referenda. Teda o kontrole otázok Ústavným súdom, o správnej formulácii a v neposlednom rade o dôležitosti podpisu na petičnom hárku a kampani už počas zbierania podpisov za referendum.

Zdieľať?

2 komentáre pri “Kto dá do pľacu väčší blud vycucaný z prsta neplatného referenda?

  1. keby ustavny usd nehral alibistickeho mrtveho chrobaka, tak by mohol sam formovat podobu otazok, pripadne rovno rozhodnut, ktore su zbytocne (ustava – zakon smer/kdh – predsa uz definuje manzelstvo = muz+zena) a ktore formulovane tak, ze odporuju existujucim sudnym rozhodnutiam z europskeho sudu (EHCR strasburg).

    ale to sa asi este roky nestane, kedze justicia je zamrznuta niekde v komunizme a alibizmus je vyhovujucejsi modus operandi.

  2. keby ustavny usd nehral alibistickeho mrtveho chrobaka, tak by mohol sam formovat podobu otazok, pripadne rovno rozhodnut, ktore su zbytocne (ustava – zakon smer/kdh – predsa uz definuje manzelstvo = muz+zena) a ktore formulovane tak, ze odporuju existujucim sudnym rozhodnutiam z europskeho sudu (EHCR strasburg).

    ale to sa asi este roky nestane, kedze justicia je zamrznuta niekde v komunizme a alibizmus je vyhovujucejsi modus operandi.

Komentáre sú uzavreté.