Kua, občania, čo sa seriete do nášho podnikania!

Učitelia počas pátrania po plytvaní v rezorte školstva zistili, že na webe už nie sú kompletné faktúry z rokov 2011 a 2012. Ministerstvo ich totiž stiahlo. Čaplovičovci tvrdia, že po novom netreba skenovať celé faktúry, stačí z nich vybrať päť kľúčových údajov. Keďže však ide o novinku, niektoré údaje omylom vypadli a budú vraj doplnené. Takže už naskenované a zverejnené dokumenty sú nahradzované nedokonalými polotovarmi. Ale fuj!

Zdroj:  (2) Učitelia počas….

Ale to sa im máli, veď z čoho by financovali T-sociálne podniky, Č-reklamu a R-agentúry?

Pol roka po zavedení ručenia za DPH hlási Finančná správa prvý prípad, kedy odberatelia museli odviesť daň za svojich nepoctivých dodávateľov. Daniari takýmto spôsobom zachránili štátnej kase takmer 300-tisíc eur.

„Uplatnili sme inštitút ručenia za daň, pretože sme si boli istí, že subjekt, ktorý obchodoval s tým rizikovým subjektom mohol alebo mal vedieť, že rizikový subjekt tú daň nechce odviesť,“

Zdroj:  Firma doplatila na svojho partnera. Štátu zaplatí tristotisíc | spravy.HNonline.sk – Ekonomika.

Je skvelé, že si boli istý. Aj ja som si istý, že tento štát vedú ________ (áno, mám reálnu obavu z perzekúcií, sú to _________). Nie som sudca, ale čo by som si neodsúdil, keď som si  istý. Že?

Viete si predstaviť, že by niekto priemerne zodpovednýpriemerne poctivý, niekto ako vy alebo ja dodatočne poschovával niečo, za čo sa na verejnosti nemusí hanbiť?

________ podnikajúci vo firme Štát, s.r.o. pritvrdili