Kvety na stole po dvadsiaty krát

Keď som bol malý a mladý, kvety na stole znamenali vždy nejakú šlamastiku. Proste som na nejaké narodeniny asi zabudol. Dnes tu na stole budem mať kvety, lebo som nezabudol.

Dá sa vôbec zabudnúť na to, od kedy s niekým žijete už 20 rokov a stále vás to baví? A navyše, keď je to “na Vianoce”?

Nie, nedá sa zabudnúť, ako mi vtedy strčili pred oči knihu a tam bolo “M.”. No poviem vám, ešte že šlo o svätú chvíľu a môj anjel strážny bol práve v nákopovom rozbehu.

A to bola asi jediná a posledná šlamastika, čo kto na mňa v podobe manželstva nachystal.

Manželstvo je dobrá vec. Funguje. Ak potrebujete dôkazy, príďte sa nás opýtať.

Dá sa to. Sme dôkazom. Rozhodne táto verzia prežitia života existuje a evidentne funguje.

A či vám ho aj budem odporúčať? Keby len to, ja by som vám ho pokojne aj vnucoval. Nájdite si partnera na život! Už aj!  Je to dobré. Uvarí vám. Pobozká vás. Samé užitočné veci získate.

Narodia sa vám deti a nemusíte sa o ne starať 24 hodín. Máte ich komu na niekoľko hodín venovať s istotou, že sa vám vrátia v poriadku.

A viete čo je úúúplne najlepešie na manželstve? Keď uvaríte, pobozkáte ju a vezmete decká na výlet, aby si ona mohla robiť sama čo len chcela, tak, a teraz to príde: Tak   máte radosť ako ona má radosť. Ale to by nebolo výlučné pre manželstvo. To jedinečné pre manželstvo je, že máte radosť z toho, že sa to isto-iste na 100% na betón bude opakovať. 

Nech už urobíte čokoľvek, nech už poviete čokoľvek. Zas má ona radosť a aj on radosť. Manželstvo je istota, že dobre je. Nie ste sami na svete a nikdy už sami neostanete. To je manželstvo. A po 20 rokoch mi môžete veriť, že to tak je.

Tak ja idem niekde zohnať tie kvety. Vraj sa to patri, aby na výročie boli kvety.

Zdieľajte obsah s priateľmi: