Len filantrop a počítačový vývojár opustí skvelý projekt

Venovali ste roky práce jednému projektu. Nevideli ste z neho ani korunu. A jedného dňa si poviete, že už stačí. A komunita je na vás naštvaná. Nepovedia to rovno, aj nejaké to súcitiace slovo vypustia. Ale priznajme si to! Niekde vnútri nás štve, že už nebudeme mať ten báječný kus softvéru zadarmo.  Že nám už nikto nedá to čo potrebujeme.

I’ve decided to leave geocaching (the game) behind and find something else to do for fun instead. I won’t support such company anymore. And that also means it’s the end of the active developement of c:geo. It will stay on Market, unless/until it stops working due to changes on geocaching.com. Sources will be available on github as they are right now.

Big thank you to all of the users of c:geo for all the sympathy given and expressed by 20,000 ratings (average 4.7 of 5). Thank you for your support, donations, kind words and so on. I hope c:geo did a good job and did guide you to many caches. Hope you had fun with it. And now, please excuse me…

c:geo – carnero.

Bol býval bol som napísal raz pohľad zo strany vývojára (konzultanta, podnikateľa, kapitalistu, doplňte si čo chcete) v texte: Prečo je klient s rozpočtom 80€ mesačne zlé riešenie

Čože, 80, to by ešte nejaký bradatý pomätenec mohol s istou dávkou fantázie považovať za rozumné. Ale zadarmo? To aj tí najmúdrejší považujú za správne. Veď prečo nie, keď Androidoví vývojári najviac okrádajú svojich zamestnávateľov.

A keď to už tých zamestnávateľov či manželky prestane baviť a povedia „Zaplať za nákup!“ , tak ostanú len tony nešťastnej komunity. Priatelia, keď je vám 30$ za rok veľa, prečo by malo byť zadarmo dostatočná odmena?

Nie nie, je to inak.

Veci, ktoré sa oplatí robiť za peniaze, treba robiť za peniaze. Nápadov máme každý za vagón. Ale až keď príde prvá platba, máte úspešný projekt, ktorý pretrvá veky.

Ja viem, práve ste si pomysleli, že vy ste tí múdri a ja som lietadlo. To je život. Kde nie je obchodný model, kde ani len nechcú vyberať peniaze, tam môžu nádejné projekty kompostovať vo veľkom. A čím dlhšie je projekt umelo vyživovaný, tým smradľavejšie hnojisko z neho bude.

Zdieľať?