Lokálne klony v menšinových jazykoch víťazia

Misantropa prestalo baviť robiť veci s nízkou pridanou hodnotou, tak hodil do pľacu svoj projekt v štádiu zrodu. Možno je to celkom inak, ale nie je nad možnosť si na osobnom blogu domyslieť z medziradia čo sa mi zľúbi. A okrem hlavnej myšlienky, teda…

Máte-li někdo čas a chuť udělat nějaký web a nevíte zrovna jaký, zkuste třeba ten můj…

nadhodil do pľacu aj doposiaľ nerozhodnutú tému, či sa oplatí robiť lokálny klon alebo radšej lokalizovať originál.

Šarvanci diskutujú o sto sedem a zatiaľ im poza chrbát manažéri z MySpace vec rozhodli. MySpace odchádza z Holandska. Porazila ho miestna komunita. Nadpis hovorí za všetko,  ale sluší sa aj zacitovať:

Na Hyves.net je v súčasnosti zaregistrovaných približne päť miliónov ľudí, na túto hodnotu sa podľa TechCrunch americká komunita v Holandsku dotiahnuť nedokáže.

Takže je všetko jasné, načo ďalšie slová do diskusie.

Poznámka fiktívnou čiarou, takzvaný fikťovka: Podotknem rýpavú poznámku, že pod slovom komunita Eva myslí komunitná služba. Ešte jedna divná interpretácia do tretice a asi ju vyhlásim za babylončana mesiaca. Tá druhá divná interpretácia sa jej podarila vrámci ocitovania, teda vytrhnutia kusa vety z kontextu môjho článku a keď k tomu (typicky novinársky) zamenila ľavú stranu za pravú (Adwords za Adsense), misferštendnis bol dokonavý.

Zdieľať?

3 komentáre pri “Lokálne klony v menšinových jazykoch víťazia

  1. ono, nechapem presne – o aky typ odchodu myspace z holandska ide? ved predsa ak mam lokalizovanu sluzbu, tak je v konecnom dosledku jedno, ci je tam par tisic ludi alebo par milionov, reklama sa da robit tak ci tak. tym padom tomu mam rozumiet tak, ze zrusia holandsku verziu? to mi pride ako hovadina.

    na margo babylonu: precitaj si tie clanky po sebe obcas, lebo v poslednej dobe robis vela preklepov (a par pravopisnych chyb), takze sa to horsie cita.

  2. [offtopic] prepac Piki, ale tiez nerozumiem v poslednej dobe strukture tvojho webu – na tento clanok som sa dostal len nahodne z weblogy.sk, ale pritom v mojej RSS citacke vobec nie je, rovnako ani na tvojej titulke. Co to tu mas za skryvacky? :-) Ked si minule spominal, ze tvoj web sa bude rozsirovat i horizontalne, myslel si akoze aj za roh? :-)

Komentáre sú uzavreté.