Ľudia by mali niečo robiť aj sami

Včera som napísal, že sa bavím ale smutne. Dnes už sa ani len nebavím. Rovno dnešné pozorovania sveta vyhlásim za tragické. A prebaliť by ste nechceli?

Niekto hľadá spôsoby:

Viete si predstaviť, že by ste žili zo 400 eur mesačne?

– To v žiadnom prípade. To je nonsens a viete, mrzí ma, že takto žijú desaťtisíce či státisíce ľudí na Slovensku. Mám však pocit, že síce nadávajú, ale že sa prispôsobili. To nie je dobré. Mali by niečo urobiť, keď nič iné, tak aspoň vycestovať do zahraničia. Samozrejme, pre starších ľudí to nie je riešenie. Minimálne mladí ľudia by však mali pohnúť rozumom. Mali by si vybrať také školy, ktoré ich vychovajú pre prax. Tiež nie je jedno, či sa učia cudzie jazyky.

Jozef Mihál: Na mesiac potrebujem šesťtisíc eur – Pluska.sk.

Niekto hľadá dôvody:

Odporúča im, aby išli pracovať do zahraničia. Ako povedal v rozhovore pre Plus jeden deň, preňho je suma zhruba 400 eur na prežitie nonsens, keďže on mesačne potrebuje päť- až šesťtisíc eur.

Ministrovi práce chýba empatia. Experti sú zhrození – Pravda.sk.

Je signifikantné, že dôvodov je 10x toľko ako spôsobov, takže ich nemôžem citovať, aby sa z citácie nestalo vykrádanie. Preto som vybral aspoň to vytrhnutie z myšlienkového kontextu. Nech je mu to poučením, že ľudia majú problém pochopiť dve po sebe idúce vety ako myšlienku jednu.  A v prípade, že matematik občas preskočí nejaký ten riadok vo svojich myšlienkach, je v průsere a to dokonalom. Viem o tom svoje,  písať každý štvrtý krok riešenia rovnice je zrážka z prizmou. Po štyroch rokoch vlády socialistov je prizma občanov jednoznačne iná ako pravicová.

Viete, v tých dôvodoch zaznelo niečo o sociálno-politickej zlatej maline. No nemal by ju dostať novinár, ktorý utvrdzuje občanov v tom, že by sa im mal minister postarať o pracovnú zmluvu na aspoň 3000€?!?

Ľuďom s takouto prizmou bude treba vysvetliť odvodový bonus. Julínek nech je mementom!

Zdieľať?