Ľudia blogérom veria

Server Technet.cz uverejnil, že server BBS News uverejnil, že ľudia blogérom veria skoro celý nos medzi očami. Podrobnejšie čísla v texte.

No celý nos to celkom nie je, ale je to významné percento. Ako tam píšu, že hentam píšu, že až 70% ľudí dôveruje blogérom natoľko, že na blogoch hľadajú radu a inšpiráciu čo nakúpiť a čo nie. V porovnaní s klasickými novinármi vraj:

Téměř polovina (49%) respondentů věří, že jsou blogy stejně spolehlivé jako články v časopisech. Pro 46% jsou spolehlivé jako noviny a pro 40% jako televizní reklamy. Zdroj:technet.cz

Na blogoch zverejňujeme svoje osobné názory, ktoré musia odolať v následnej diskusii. Verte, nie je to jednoduché rozhodnutie. Vpravo hore je moja fotka, kontakty. Keď zadáte do gúglu moje meno, hneď sa dozviete čo, kde, kedy, s kým a za čo . Preto sa mi tých 49% zdá oproti inštitucionalizovaným novinárom akosi málo. Dávame všanc svoju povesť, preto by som očakával, že nám budete dôverovať viac. Že sa vám naše názory nepáčia, že s nimi nesúhlasíte, je myslím vec úplne odlišná od dôvery v úprimnosť našich slov.

Ako ste na tom vy? Veríte nám? Diskutujte, zverte sa. Len je otázka, akú dôveru budú vo mne vzbudzovať komentáre podpísané anonymnými prezývkami.

Zdieľať?