Major Zeman a duševné vlastníctvo na hojdačke

Na oficiálnom webe ČT „vedoucí zahraniční rubriky internetového portálu ČT24“ odkazuje kopirajtovaný obsah smerom na nejaké kópie užívateľa Mallardstube

Všech 30 případů je ke zhlédnutí na YouTube:

Major Zeman jako pravdivý obraz novodobých československých dějin? — Kultura — ČT24 — Česká televize.

Viete, nie je mi to ani za máčny mak sympatické. Pravidlá a zákony sú o predvídateľnosti. Na oficiálnom webe verejnoprávnej televízie predpokladám, že sa všetko deje podľa aktuálne platných pravidiel a zákona.

Nie každý má právne povedomie, a čo si budeme hovoriť rozprávky, ľudia dajú na zvyk, na to čo vidia u autorít. Takže publikovanie cudzích filmových výtvorov je vlastne v poriadku.

To len aby som mal zas nejakú tú ukážku pre podporu tvrdenia, že súčasné právne úpravy sú absolútne neudržateľné.

Ale ešte sa vrátim k tomu dodržiavaniu pravidiel: Aký je rozdiel medzi porušením rýchlosti na diaľnici, vyvesením kopyrajtovaného obsahu a trhacím kalendárom Maastrichtských kritérií pre Euro?

Žiaden! Je to len o charaktere nás, ktorí sme uvažovania o charaktere vôbec schopní. Lebo pre tích ostatných sme len a len pokušiteľmi. Čo mám povedať svojmu staršiemu decku, keď na svoj Youtube profil vyvesí „Pirátov z Karibiku“?!? Že je to trošku protiprávne?

Pod čiarou: Z informácii v profile Mallardstube sa k momentu publikovania tohto článku  legálnosť kópii nedá vyčítať. Oficiálny kanál by som skôr očakával tu: http://www.youtube.com/user/CeskaTelevize. A možno Major Zeman už nie je autorsky chránený.

Zdieľať?

2 komentáre pri “Major Zeman a duševné vlastníctvo na hojdačke

  1. neda sa to vysvetlit tak, ze niekto zvnutra CT je dalej ako samotna prebyrokratizovana CT a teda radsej da odkaz na youtube volne dostupny (a volne dohladatelny) ako dovnutra CT webu, lebo takyto obsah CT neponuka (nie je opravnena alebo ochotna ponuknut)

  2. neda sa to vysvetlit tak, ze niekto zvnutra CT je dalej ako samotna prebyrokratizovana CT a teda radsej da odkaz na youtube volne dostupny (a volne dohladatelny) ako dovnutra CT webu, lebo takyto obsah CT neponuka (nie je opravnena alebo ochotna ponuknut)

Komentáre sú uzavreté.