Malý brat pomáha a chráni

VÝSLEDKY AKCE DOMINO

Kvôli odhaleniu tří celostátně hledaných a čtyř cizincú, jejichž prohřešky bude dál řešit cizinecká policie, policisté a strážníci zkontrolovali otravovali od čtvrtka do neděle 1 481 lidí, z toho 193 cizinců.

Kvôli vypátraniu jednoho kradeného auta ke kontrole zastavili 627 vozidel.

Aby našli devět řidičů opilých, tři pod vlivem drog, muselo 627 vodičov podstúpiť ponižujúce zásahy do osobnej slobody.

V 8 bazároch a zastavárňach a 13 zberných dvoroch sa stresovali zamestnanci a báli sa o svoju prácu. Ale vydržali to a zajistily jedno odcizené horské kolo a příklepové elektrické kladivo.

Zkontrolovaly i 40 heren a nonstop barů, 27 ubytovacích zařízení. V každom sa do pozoru muselo postaviť cca 80+54 zamestnancov. Pod vlivem alkoholu byli i čtyři mladiství.

Suma sumárum: 1481 + 627 + cca 8+13 + cca 80+54 ľudí muselo strpieť uzásahy do ich osobých slobôd a ľudských práv preto, aby polícia celkem odhalila 68 přestupků (z toho 64 v dopravě), 62 se řešilo blokovými pokutami, které vynesly 26 800 korun. Každý deň bylo v akci 75 policistů z různých složek včetně kynologů nebo cizinecké policie, zhruba dvacet strážníků a stejně tolik úředníků z městských částí.

Berte to ako trochu iný pohľad. Berte to ako pokračovanie článku: Prečítané: Cory Doctorov – Malý brat. Berte to tak, že by som ocenil, ak by Malý brat dokázal nájsť tých 68 priestupkov odhalili tak, aby o svoje ľudské práva a osobné slobody prišlo nie cca 2200 ľudí, ale len 100. To by boli skutočne dobre vynaložené peniaze.

Spracovaná správa je len ďalším potvrdením, že tých 250 kamier na českých dialniciach je práve o 250 viac ako je únosné. Vďaka nim sa podarilo onehdá nájsť práve to jedno auto, ktoré viezlo unesené decko.

Cez víkend na každom výjazde z Brna sa stovky vodičov sunulo krokom, aby mohli policajti kontrolovať alkohol u návštevníkov Veľkej ceny motoriek.

Spracovné podľa: http://zpravy.idnes.cz/nocni-bezpecnostni-akce-policie-na-silnicich-v-praze-4-a-10-video-pbd-/krimi.aspx?c=A120826_151325_praha-zpravy_klu