Matovič vládu podporí, len si to nikto nechcel všimnúť

Bavím sa dobre, ale smutne. Demokratov potroche a tých, čo by si aj trochu zapátrali kým sa rozhodnú, by človek aj  na palčiakoch porátal. Zdá sa, že ak noviny uvedú linky, sme takí šokovaní, že aj kliknúť zabudneme. Pritom jednoznačné vyjadrenie bolo na 2 slovom 2 kliky skoro zo všetkých miest, kde som videl neuveriteľné komentáre.

Priatelia, povedal/napísal to jasne:

vydieranie by to bolo, ak by som povedal – kašlete na nás, neplníte sľuby – nepodporíme programové vyhlásenie vlády. Ja to nerobím. Uvedomujem si, že väčšina spoločnosti si vo voľbách zvolila zmenu, a preto viem, že nemám morálne právo utopiť vládu, hoci zloženú z ľudí, ktorí nie sú schopní dodržať sľub. Povedané inak – nepodporením programového vyhlásenia by som dal facku ľuďom – tím, ktorí si to nezaslúžia.
A píšem to tu verejne, hoci viem, že ak by som to nenapísal, asi by mali väčší strach a splnilo by sa toho viac. Považujem to však za fér prístup, hoci nie klasicky prekalkulovano politický.

Odkaz priamo na miesto v diskusii k článku Matovič: Naše priority garantovali Sulík aj Radičová (Späť na článok)

SaS nie sú niktoši. Iba demokrati. Navyše liberálny a to sme tu zdá sa ešte nemali. Tak si musíme trochu zvyknúť. Každý, kto viedol aspoň nejakú  poradu z ktorej má vyjsť konečné stanovisko vie, že je istá fáza, kedy nikto s nikým za stolom nemusí súhlasiť a môžu sa hádať a predkladať argumenty a presviedčať sa navzájom.  Tá fáza skončí, keď bude programové vyhlásenie v origináli ležať v parlamente a Sulík o ňom dá hlasovať. Ale ešte sa nehlasuje!

Tiež by neuškodilo aj chvíľu vydržať. Koalícia je vo vláde pár dní aj s príchodom. Stovka im uplynie  niekedy v septembri. Komické je, že len pred trištvrte rokom dávala SaS dohromady ľudí, ktorí by chceli aj niečo vykonať pre ľudí na Slovensku okrem nadávania na rozkrádanie nášho štátneho. Veľmi demokraticky vytvárali štruktúry. A teraz im tí, čo im to vtedy za to nestálo prihlásiť sa, radia. Človek je múdry až keď už netreba.