Mečiarizmus 2.0 v plnej paľbe

Stále pochybujete? Dosaďte si namiesto vtedajšej Lexovej SIS dnešnú Generálnu prokuratúru. „Čo som našiel na stole“ už máme a, Pán Boh uchovaj, už nám chýba do mozaiky len samoúnos.

Jednu z výpovedí, ktoré sa teraz objavili na internete, mal už dávnejšie k dispozícii aj Trnka. Citoval z nej vo svojej sťažnosti na Ústavný súd. Ako je to možné, keď prípad nedozoruje?

„Išlo o súkromné podanie Dobroslava Trnku, Generálna prokuratúra sa k tomu vyjadrovať nebude,“ povedala hovorkyňa Vladimíra Gedrová.

Prípad pochybnej voľby rieši trestný odbor, ktorému šéfuje Trnka. Prokuratúra sa však o nezávislosť vyšetrovania nebojí.

Obavy nemá ani Fico, ktorý už v januári používal vyšetrovanie ako argument proti Čentéšovmu vymenovaniu. „Nevidím žiadny dôvod, aby som spochybňoval vnútorné procedúry prokuratúry,“ povedal Fico.

Zdroj:  SME.sk | Prokuratúra nevie, kto vynáša. Trnka sa dostal k spisu, ktorý mu nepatril.

Niekto je ale neuveriteľne zainteresovaný na tom, aby dobre bolo.

Propaganda do úrovne „4 ľudová“

Súvislosti: Zaujímavé bude z pohľadu teórie propagandy vyhodnotiť s odstupom postoj občanov k dvom tak radikálne vzdialeným udalostiam. Jedna udalosť sa občanov dotýka bytostne – rast nezamestnanosti a jej preukázaný súvis so socialistickou tvorivosťou vlády.

Druhá udalosť je práve horeuvedené propagandistické miešanie udalostí okolo volieb Generálneho prokurátora. Čo je udalosť z pohľadu každodenných osobných problémov občana skutočne teoretická.

Zdieľať?