Medzerník búcha tak nič nebude

Aj by som niečo napísal, no nedá sa. Absolvoval som si práve výhody manželstva a prikvačila ma jedna z  nevýhod. Búchajúci medzerník.

Počas oberačiek som sa rozprával s vyženeným bratrancom. Hovorím mu pri stole, že nech nechá tak, že mne naberie polievku moja žena. „To sú tie niektoré výhody manželstva“, hovorím mu. On na to, že už to chápe. „Vy ženáči máte niektoré výhody, my slobodní tie všetky ostatné.“

Nevýhodou manželstva je, že z lásky k nej nenapíšete článok len preto, aby ju nebudil búchajúci medzerník. Budem sa musieť poobzerať po nejakej večernej klávesnici. Trochu sa toho desím a tak to odkladám hodný čas. Absolútne pravdy neradno brať na ľahkú váhu.

Tak si idem čítať. Pred chvíľou som si pekne počítal o jednom utopenom laptope a teraz idem pozrieť čo píše môj druhý obľúbenec. A užívať si pri tom ďalšiu výhodu nášho manželstva. Popíjanie hroznového nebíčka, čo ešte len klokotavo tuší, že bude o pár dní burčiakom.  Dobrý priateľ hovorieval, že burčiaku treba vypiť toľko, koľko máme krvi v tele. Aby sme boli celý rok zdraví. Ako tak na to pozerám, budem zdravý osemkrát.