Městská knihovna v Praze vykročila ku knižnici 2.0

Len taká malá lastovička, len taký kolibríček to je.

Minulý rok uplynulo 70 let od smrti význačné osobnosti české kultury – spisovatele, novináře a dramatika Karla Čapka.

Městská knihovna v Praze se ve spolupráci s Ústavem Českého národního korpusu, Společnosti bratří Čapků a Památníku Karla Čapka ve Strži rozhodla zpřístupnit kompletní dílo Karla Čapka v elektronické podobě ke stažení.

Karel Čapek on-line

Akokoľvek, stále je to o debilnom tisícročnom ochranárstve výnosov pre praravnukov, ktorí o pôvodnom autorovi už ani nechyrovali. A <a href=“(bez odkazu, priatelia so Štokholmu)“trh s eknihami</a> je dnes úplne niekde inde.

1 komentár pri “Městská knihovna v Praze vykročila ku knižnici 2.0

  1. Nic nove pod slnkom

    Treba si uvedomit, ze pojem WEB2.0 je fikcia. Priklanam sa k nazoru tych, ze sa tym chce odlisit obdobie spred par rokov, kedy pocitace neboli vykonne a udaje boli na pocitacoch, cize väcsina v off-line od obdobia, kedy je dnes na internete obrovsky skladovaci priestor. Dokonca zadarmo dostupny a nielen od Google, ale aj sluzby pre fotky (Picassa, Flickr,…), vratane roznych priestorch s blogmi.

    Cize, kedze velke slovenske kniznice a aj ceske kniznice uz davno pouzivaju internet a prepoja Vas aj na svetove zdroje, tak MOZNO KONSTATOVAT ZE MAJU WEB2.0 ZAVEDENY UZ DAVNO. Ide teda hlavne o rozne reklamne a lobisticke tahy IKT priemyslu. Tym nemyslim nic zle, ale je logicke, ze ak nieco je na internete, tak sa musi na to urobit softver a dostat to odtial do pocitacov na stole. A to je nekonecny pribeh. lebo uz nabieha aj televizia a dalsie sluzby.

    Cize chcel som povedat, ze to nie je nic nove,ale ludia pouzivaju pojem WEB2.0 a ani nevedia, co to je. A to uz nehovorim, ze je WEB3.0, pod cim sa myslia utopicke fikcie, ze vzniknu akesi celosvetove socialne siete. To uz taktiez je a hlavne Google nespekuluje, ale robi to pre zivych ludi na mieru a preto ma taky uspech.

Komentáre sú uzavreté.