Multihosting – aby sme neurazili

Websupport prichádza v oblasti hostingu pre drobné projekty, zábavu a testovanie s možnosťou viacerých domén na jednom hostingu.

Multihosting je bežný hosting s možnosťou využívať pridelené miesto pre viacero domén. Za cenu 9 € mesačne ich môžete hostovať až desať. Znížia sa vám náklady a tiež sa výrazne zjednoduší ich správa. Vystačíte si s jediným FTP účtom a spoločnou faktúrou.

Multihosting

Nuž… Je to pokrok v slovenských hostingových luhoch a hájoch. Ešte tak 10-15 rokov a ponuka služieb v admin rozhraní sa vyrovná tomu, čo vidím v admine www.hostmonster.com za 8,95$

Ak niekto chce, aby bola služba používaná práva na „… prevádzkovateľom viacerých menších a menej náročných webov, napríklad osobné alebo firemné weby“, tak by tomu mala zodpovedať ponuka služieb. Keď sa rozhodnem využiť nejaké fičúrinku, tak isto pre ňu už mám pripravené webové rozhranie.To je to, čo očakávam od hostingu pre nenáročné weby a testovanie. Robustnosť, nevýpadkovosť  je až na druhom mieste.

Dnes naozaj neviem, prečo by som mal práve pre drobné projekty a hranie sa využívať službu, kde si zaheslovanie adresára, presmerovania, správu podriadených FTP prístupov, inštaláciu WordPressu (a 30 ďalších webových aplikácii) a desiatky ďalších drobností neviem po windowsácky naklikať z admin rozhrania.

Takže aj po rokoch platí moje vysporiadanie sa s diverzifikáciou hostingových služieb. Inkubátor u Hostmonster, produkcia u Websupport a e-mail v Google Apps.

U Websupportu mám svoj produkčný web a akonáhle sa z niektorého malého projektu (môjho, alebo mojich zákazníkov) stane  veľký, je presun na Websupport jasná voľba. Že sú stále spoľahlivý pri správe domén, je pre mňa tiež príjemná istota.

4 komentáre pri “Multihosting – aby sme neurazili

  1. Podobne ako hostmonster je na tom aj dreamhost. vsetko neombedzene, vratane niekolko sto GB trafficu. one-click install desiatok aplikacii vratane WP, dobry support a vtipne newslettere (ktore obcas citam snad ako jedine spomedzi inych).

  2. Podobne ako hostmonster je na tom aj dreamhost. vsetko neombedzene, vratane niekolko sto GB trafficu. one-click install desiatok aplikacii vratane WP, dobry support a vtipne newslettere (ktore obcas citam snad ako jedine spomedzi inych).

Komentáre sú uzavreté.