Nesmiete sa pýtať, pravda bola v televízii

Tak znovu, ako v prípade utajovania informácii okolo vyšetrovania predaja teplého vzduchu. Je mi úplne jedno, či ten zásah bol-nebol na úrovni Listiny základných práv a slobôd.

Navyše sa to nikdy nedozvieme, keďže vyšetrovateľ sa tým prestal zaoberať a ani nikto nesmie povedať čokoľvek, aj keby to bola 100x pravda. Pritom som presvedčený, že by sa pokojne mohlo ukázať, že mali policajti na všetko právo a ich prestíž a účinnosť by sam zvýšila 1000x. Ale nesmieme sa pýtať!

Viete, prečo mi je to jedno? Pretože neexistuje žiaden dobrý výsledok. Z neprávostí, protizákonností, násilia, hrubokrkosti – z ničoho z toho sa nedá vyjsť s dobrým výsledkom. Ak zasiahnu málo, zle je. Ak zasiahnu veľa, zle je. Jediné, čo sa ukazuje ako funkčné riešenie, sú postupné iterácie k normálnosti. Smerovanie, vývoj, trend. Ak ten zásah bol súčasťou nejakého komplexného smerovania, super. Ale dozvieme sa to? Nie, nesmieme sa pýtať. Ani len vynášať akékoľvek súdy, pretože

„Aj v prípade, že by tvrdenia odporcu (Kováča st.) boli preukázané ako pravdivé, odporca v čase vyhlásenia výrokov nebol oprávnený podsúvať verejnosti skutkové tvrdenia, ktoré navrhovateľa (Lexu) s trestnou a nepreukázanou činnosťou spájali,“ napísal v rozsudku krajský súd.

Zdroj:  SME.sk | Kováč sa má ospravedlniť a platiť Lexovi.

Áno, chytáme sa do vlastnej pasce keď sme neboli zavčasu opatrný. Preto má minister pravdu, keď píše:

Aktivisti, novinári aj ombudsmanka… Nikto z nich sa nezastal práv väčšinového obyvateľstva v Moldave nad Bodvou, ktoré dennodenne terorizujú ľudia zo sociálne vyčlenených skupín. Vzniká nám tu rasa nadľudí, ktorá všetko vie, všetko videla a všade bola trikrát a ktorá sa zastáva práv jednej skupiny a úplne odopiera práva všetkým ostatným.

Polícia vždy stojí na strane zákona. Aktivisti už zabudli na to, že sa policajti postavili na obranu rómskych osád pred extrémistami v Šarišských Michaľanoch alebo v Spišskom Podhradí? Prečo vtedy nehovorili o porušovaní ľudských práv, keď si polícia vyslúžila kritiku väčšinovej spoločnosti.

Zdroj: Zdroj:  Som rasista! | Róbert Kaliňák| komentare.sme.sk.

Nie sú dôkazy, skutok sa nestal a nemáme právo, ani ombutsmanka, ani aktivisti, ani ja si čokoľvek myslieť nie to ešte vyslovovať. „Nie sme oprávnený podsúvať…“

Ako je možné, aby sa takýmto spôsobom vyjadroval demokratický politik? Čo sú to za reči, čo sú to za argumentácie, čo je to za dikcia, čo je to za otvárací ceremoniál olympiády 1936?

Fakt nerozumiete ako je to možné?

Je to politik a sú tu voliči, čo to chcú počuť. Pravda je taká, že Banskobystrický kraj má viac ako 71 tisíc neonacistov. Žiadne signály, voľby  to boli.  Vraj 40% voličov v SR miluje tieto reči. Veď prečo neveriť štatistike, ktorú sme vyhlásili za pravdu z úst povolaných. Bolo to v novinách. Bolo to predsa v televízii. Veď keď najvyšší povie: „Polícia vždy stojí na strane zákona.“, tak to musí byť pravda aj keby sa to nemalo vyšetrovať. On to povedal a on vie, ako vysoko má správne skákať pes.

Takto vysoko!

Je to vaša voľba.

Súvislosti

Tak, katolíkov a Štefánika máme za sebou [ček], komunisti (a milovníci starých poriadkov) dostali informácie v rámci antikampane od opozície [ček], dnes sme si podchytili šovinizmus a rasizmus [ček]. Na Valentína učňovská mládež [ček]. A stíhame aj 8. marca zaslúžilé matky [ček].  Parádička, to je super mať prezidenta s takýmto širokým diapazónom charakteru.

Viete debilkovia moji, keď bili židov – mlčali sme. Keď bili cigánov – mlčali sme. Keď zrušili nárokovosť a zaviedli výberové komisie na poskytovanie podpory v zamestnanosti – mlčali sme – aj my sme chceli, aby sa nám ušlo. Keď amnestovali – mlčali sme – to bol len starý ujo.

Naozaj si myslíte, že budete mať vždy tých správnych priateľov? Tých správnych, ktorí pribehnú, keď natiahnete ruku za štátnou dotáciou? Čo ak vaša riaditeľka zmení účes a cvičiteľ psov zo štátostrany už nedá vašej firme razítko na štátnu zákazku? To, že pracujete poctivo, kvalitne a prinášate spokojnosť a úsmev vašim zákazníkom, tak to vám bude platné ako mŕtvemu zimník. Nuž, nie je nad to ponížene prosíkať o dobrú vôľu patrónov priemerných s pečiatkou na úrade práce. Férová súťaž? Leda tak na Národnom futbalovom štadióne počas konania winter-classic Slovana.

Ja som vás varoval.

Naozaj ste tak ľahko kúpiteľní?  Je to vaša voľba. Sloboda alebo otroctvo.

Súvislosť č. 2

Uverejnené dňa 16.01.2014:

Krajská prokuratúra v Prešove prikázala začať trestné stíhanie v prípade policajného zásahu v Moldave nad Bodvou pre podozrenie zo zneužívania právomocí verejného činiteľa, ublíženia na zdraví a porušovania domovej slobody.

Zdroj:  TA3 – Prokuratúra prikázala začať stíhanie pre policajný zásah v Moldave nad Bodvou.

Ja vlastne ani neviem, či ma to… ani neviem čo. Až z takej hĺbky a až z takého bahna si tie iterácie k normálnosti naozaj neprestavujem.

Pod čiarou: Slovu charakter sa ospravedlňujem, že sa dostalo do tohto článku.

 

Zdieľať?