Netúžte po lete, mohlo by prísť


Praha 12.3.2006

Všetci máme plné zuby tých bielych sračiek. Pozriem z okna a kurva zas padá…, spieva Jarek Nohavica vo svojej pesničke Ladovská zima.

Na blogu ZAPÍCHNUTÝ VIDLE som objavil hádam najelegantnejšie vyjadrenie súčasného spoločenského názoru na počasie.

„Já už toho mám plný zuby, to počasí je fakt neuvěřitelný… Ten sníh mě tak sere, že si to nikdo nedovede představit. Představ si, že jsem byl minulej tejden u rodičů v Jižních Čechách a přes noc mi zapadalo auto těma sračkama. Ráno jsem to skoro hodinu odhazoval, abych se vůbec dostal na silnici a celou tu dobu mě pozoroval skoro dvoumetrovej sněhulák, kterýho si tam postavili haranťata a já mám pocit, že se mi chechtal do ksichtu. Když jsem auto dostal na silnici a ujel jsem po ní asi pět metrů, tak jsem to nevydžel, vylezl jsem z auta a šel jsem k tomu sněhulákovi a tak jsem ho nakopnul do tý jeho zmrzlý prdele, až mi luplo v kotníku….“ (Zapíchnutý vidle)

Ale pozor! Príde leto a ako som bol býval bol napísal

Dnes? Teplomer v Prahe na Strahove hlási hovadských 32,4 ºC. Ak budete mať smolu, uvidíte aj viac. Hnus. Čistý hnus. A to píšem bez ohľadu na to, že v tom hnusne som zavretý v kancelárii na podkrovnom poschodí bez klimatizácie. Ak by som aj toto mal zarátať, tak je to (HNUS)HNUS . Ale viete čo ma teší? Pár kolegov, ktorý nedočkavo čakali na tieto horúčavy, predo mnou pregĺgajú svoje zhnusenie. Aby si zachovali tvár. Nuž, takto to dopadá, keď hlásate to čo dav a nie to, čo je vám príjemné.

Hnusné teplo! Tak. Vynadal som mu, ale neuľavilo sa mi. Je teplo.
(Publikoval som 20.7.2004)

Zdieľať?