Nezrovnalosti o telefonovaní v krátkej košeli

Na sme.sk rozoberali Sulíkovo nemiestne oblečenie. A objavil sa tu zásadný rozpor ohľadne zmyslu telefonátu:

Sulík sa bráni, že išlo o neformálne stretnutie a podľa jeho hovorkyne je vtedy „podobný štýl oblečenia prípustný“. Na telefonovanie povedal, že išlo o dôležitý hovor a partnerom sa za to ospravedlnil.

SME.sk | Protokolisti: Sulík robí hanbu

V diskusii na Facebooku sa vraj bol býval bol vyjadril priamo Sulík takto:

„Priatelia, az dovolite, aj ja by som rad povedal par slov. Bol som dnes na neformalnom (nie pracovnom) obede s tromi mojimi znamymi, ktorych poznam roky a s ktorymi si vsetkymi tykam. Bol to obed bez verejnosti a bez medii. Registroval som sice, ze niekto nas foti, myslel som, ze to je pre archiv NRSR a povazujem to za podraz zavesit na fb tuto fotku. Telefonoval som, lebo v ramci rozhovoru doslo k jednej otazke, ktoru som overoval. To ze pani velvyslanci mali saka neznamena, ze na neformalnom obede ho musim mat aj ja.“

(Sprostredkované Tomášom Bellom)

Novinári majú skutočne ťažký týždeň. V pondelok nedokázali 2x kliknúť, aby sa dozvedeli istotu, v utorok nedokážu spojiť dve po sebe idúce vety do jednej myšlienky a v stredu… Nechcem ani len odhadovať, čoho sa dočkáme v piatok.

P.S. Keď sme pri tom purizme, je ukážkové, že sa sme.sk hneď v perexe zakoktalo: „Sulík to nemieni to zmeniť.“ Ani sme.sk svoj formálny diletantizmus nemieni meniť.

Zdieľať?

4 komentáre pri “Nezrovnalosti o telefonovaní v krátkej košeli

 1. Ono to je asi o tom, ze protokol neformalne oblecenie tiez ponima nejako a nezahrna to uplne ponatie p. Sulika a ani jeho argumentaciu.

  A ci to bolo oficialne, alebo nie, je na diskusiu, kedze (citujem): „Národná rada o stretnutí dopredu oficiálne informovala médiá.“

  Zhodneme sa urcite na tom, ze to vyzeralo nepatricne…

 2. Ohľadne oblečenia je mi to tak nejako… Prosto v tomto článku som to neriešil, pretože za oveľa závažnejšie v tomto prípade považujem ten rozpor. Alebo má Sulík a jeho hovorca problém v konzistentnom informovaní (povedané diplomaticky), alebo novinári niečo sakrametsky prestrelili.

  Popri tom je porovnávanie čo je neformálnejšie, či rozopnutý golier bez kravaty alebo polokošeľa tak trochu na nižšom stupienku (aby som to zas vyjadril diplomaticky).

 3. Ja to skor vidim na tu nekonzistentnost.

  Citat z udajnej sulikovej reakcie (via Tomas Bella) hovori: „…myslel som, ze to je pre archiv NRSR…“.

  Ja nemam pocit, ze neoficialny a neformalny obed by sa mal fotit a davat do archivov NRSR. Pokial ho toto napadlo pri spominanom foteni, tak to asi az tak neoficialne nebolo….

 4. Tak či onak, takto si mnohí tú novú kultúru v politike asi nepredstavujú. Každopádne je to malé (bezvýznamné?) mínus pre Sulíka, a sám som zvedavý čo to spraví pri konečnom „účtovaní“.

Komentáre sú uzavreté.