Nie reforme štátu nie je koncept vývoja

Také šumy sa šumujú, hlavne na Šumiáci, že odvodový bonus od SaS ostatné strany rodiacej sa koalície zamietli pod stôl.  Pekné, jednoduché nie. A za ním…

No a za ním nič.

Prázdne proklamovanie bez akejkoľvek vízie, toho sme sa za ostatných pár dní dočkali až až.  Možno som niečo prehliadol, ale majú ostatné strany nejaký koncept rozvoja Slovenska?

Akokoľvek, stále tu je čas a priestor. Vládny program sa práve dnes vraj začal zostavovať, nuž uvidíme s čím nakoniec príde vláda pred poslancov. A s akými nástrojmi sa bude vláda snažiť rozvinúť ekonomiku Slovenska.

Ešte do včera sme si mohli hovoriť, že sme vďaka Euru za vodou, že nám stačí len nastaviť vyrovnaný rozpočet a vkráčanie do elitného klubu bohatých krajín je pre nás istotou. Na to by nám naozaj stačila sterilná pravicová vláda podľa príručiek politickej ekonómie a vzoru KDH.

Hm, ale chyba lávky. Nemecku a Francúzsku dochádza trpezlivosť. Trpezlivosť s vývojom europzóny sa minula až tak výrazne, že sú ochotní stiahnuť sa z postupného ekonomického obsadzovania Európy.  Pohrozili, že sa stiahnu do bezpečia elitného klubu super-euro a ostatní nech si za hranicami zlatej klietky inflačne zašpásujú a pobankrotujú. Potom prídu pozbierať čo ostalo.

Najbohatšie krajiny jasne dali najavo, že sa o svoje bohatstvo za súčasných podmienok fungovania eurozóny nechcú deliť. Takže ak chceme žiť v bohatej Európe prvej kategórie a byť súčasne fyzicky na území Slovenska, musíme sa o fungovanie štátu na tomto geografickom území aj trochu aktívnejšie pričiniť.  Majú ostatné strany, okrem SaS s čím prísť za koaličný stôl?

Zdieľať?