Novú 50GB CompactFlash kartu zaplníte za sekundu

Photokina 2008 je v plnom prúde a v plmom prúde je aj rojenie sa noviniek. Minule som zachytil čosi o jednom foťáku, dnes to bude o doplnkoch.

A začnem zostra: Ako píšem v nadpise, Pretec uviedol 50 gigovú CF kartu s rýchlosťou zápisu 50GB/s A keby len to. V mojich očiach je zázrakom najväčším CompactFlash karta s kapacitou 100GB. Dajte ich dohromady 4 a máte dátové úložisko, ktoré strčí do vačku kde aký externý disk.

Under the highest capacity come the 64GB and 100GB, 233X CF cards with a read and write speed of 35MB/s. And the 333X CF cards in 32GB and 50 GB capacities have broken the record of the fastest read and write speed with 50 MB/s. Both the cards will start shipping this month. Zdroj: Pretec Releases 64GB and 100GB CF Card – Highest Capacity in the World

Vo svetle takejto informácie sa uvedenie 32GB karty od SanDiscu javí ako nemiestny vtip.

Nechajme záznamové média svojim gigabajtom a mrknime sa aj na nejakú tú optiku. Srandovné objektívy  pre srandovnú (rozumej kreatívnu) fotografiu priniesol Lensbaby.

Ale s tou fantáziou to nepreháňajte. Keď sa vám kreatívna fotografia hrubo nepodarí skončíte na stránkach PhotoshopDisasters. Odporúčam prihodiť do RSS čítačky a predradiť pred rannú dávku správ. Jednak sa pobavíte a druhak naštartujete svoji pozornosť. Nie vždy je pointa zvýraznená a na odhalenie niektorých treba použiť trochu rozumu. Práve toľko, koľko autorom fotomontážií často chýbalo.

Zdieľajte obsah s priateľmi:

4 komentáre pri “Novú 50GB CompactFlash kartu zaplníte za sekundu

  1. chlope, nejako si doplietol rychlosti. rychlost zapisu pri 50 GB karte nie je 50gb/s, ale 50 mb/s. takze to potrva trosku dlhsie ako jednu sekundu …

  2. Presne tak:
    super high speed 333X 32GB and 50GB CF cards capable of running up to 50 MB per second of Read/Write speed, the highest speed CF card in the world.

  3. Uff, pozerám, že som mal včera vlčiu hmlu :-( Ale nadpis je to pekný, nie 😉

  4. no, ked s tym nazvom vydrzis este 20 rokov, tak mozno aj pravdivy :-)

Komentáre sú uzavreté.