Nový článok, aby reč nestála

Obrázok váh čisto ilustračný
Obrázok váh čisto ilustračný

Mám výpadok. Základným kameňom úspešného blogu je pravidelnosť. Akákoľvek perióda, ale musí byť. V Malom princovi to trefne vysvetľuje líška. Prečítajte si.

Takže periódu by sme mali zdôvodnenú. To o tej líške, ak by vám to uniklo. Teraz ešte aká by mala byť dlhá. Ako by som to… Ahaa! Dáme príklad a príhodu zo života.

Na Deň študenstva hrali volejbal profesori proti výberu študentov. Aj náš triedny. Pri výmene strán sa zastavil pri našej lavičke a udýchane zo seba vychrčal: Priatelia,… zdanie klame,… volejbal hrávam PRA-VI-DEL-NE,… raz ročne… na Deň študenstva.

Nuž, mám výpadok, to sa nedá poprieť. Teraz len ako ho ospravedlniť. Veľa práce? Žiadne nápady? Nie! Vo vnútroblogovej diskusii sa objavil geniálny postreh, ktorý, sledujte s akou elegantciou sebe vlastnou, využijem na svoje ospravedlnenie:

Priatelia, začal som lepšie vážiť slová. Ako lekárnik, samozrejme na váhach lekárnických.

V titulku som upozornil, že to bude len, aby reč nestála. Nie je to celkom tak. Keď si tento článok spätne čítam, aj morálne posolstvo, aj poučenie to má. Akurát link chýba.

Hneď napravím: Kdesi kamsi, teda ako správny blogér, na blogu Google Reader | Management Blog Petra Šnajdra som objavil upozornenie na Google Reader. Trochu som skúšal, je to zatiať ranno-ranná beta. Vyzerá to nádejne, ale koľko všelijakých projektov vyzeralo nádejne.

Murphy hovorieva: Gram použiteľnosti prevýši tonu oduševnelosti.

To platí nielen pre veľké projekty ale aj pre blogérov. (Ako záverečné posolstvo článku, písaného aby reč nestála, je to dobré, nie?  😉

Zdieľať?