Odškodnenie z nulových daní

Bol som sa pozrieť, ako je to s tou úspešnejšou slovenskou blogovacou službou blog.sk, keď ju teraz zastrešuje Pravda.sk. Ani vám neviem, kedy som naposledy čítal nejaký príspevok z nejakého blogu na blog.sk. Ale keď sú úspešný projekt, ako píše žive.sk, tak som neodolal. Na blog.sk som sa dlho nezdržal, nebolo prečo, tak som sa bol mrknúť ako to majú na www.pravda.sk spropagované. Aby ste nemuseli dlho hľadať, je to v pravo hore takými tými fajnovými drobnými písmenkami. A vedľa tohto bloku… No skoro som z kresla spadol:

Vláda by sa mala podľa podpredsedu HZDS Milana Urbániho zaoberať možnosťou odškodnenia prevádzkovateľov zimných stredísk. Ako uviedol Urbáni, prevádzkovatelia týchto stredísk investovali do svojich zariadení veľké peniaze, aby zvýšili kvalitu ponúkaných služieb – a teraz nie vlastnou vinou sa im investície nevrátia. (Zdroj: Urbáni: Odškodnime lyžiarske strediská – Pravda.sk

No toto nie je tá najväčšia perla. To, že socialisti sa snažia maximalizovať dane, aby mohli s ich pomocou odmeňovať tých, čo im dopomohli k tomu rozdeľovaniu, to je vec všeobecne známa. Nad tým sa nebudem pozastavovať. No perla duch zaznela na záver tejto úvahy:

Podľa neho (Urbániho) by takou formou pomoci mohlo byť napríklad odpustenie daní.

Ak mám straty, nemám zisk. Ak nemám zisk, neplatím dane. Keď im odpustia dane, ktoré by aj tak neplatili, nič sa nedeje. Takto môžu odškodňovať dovôle.

Mimochodom, žiaden článok bez odbočky, tak teda mimochodom, pri článku je ilustračná fotka od autora inet. Chcem veriť, že je to nejaký človek z mäsa a kostí, nie obligátny zdroj internet. A úplne celkom mimochodom ma zaujalo, koľko zbytočného o nezaujímavého textu je okolo tých dvoch odstavcov.

Zdieľať?