O našej hre pre vás, čo vám je to jedno, že sa hráme geocaching

Pre nás, ktorí hráme geocaching, tento článok nie je určený. Naopak, čítajte ak sa o geocaching nechcete zaujímať. Čítajte, ak nechcete byť ničím takým ako je nejaká hra vyrušovaný.

Po svete chodia ľudia, ktorý sa hrajú. Hrajú sa tak, že si navzájom schovávajú po zemeguli plastové škatuľky. Hrajú sa tak, že chodia s telefónom alebo GPS prístrojom v predpažení a hľadajú inými hráčmi schovanú plastovú krabičku.

Keď nás uvidíte, ignorujte nás. Ak vám to naozaj nedá, opýtajte sa nás, čo to tam robíme. A my, hráči vám odpovieme, že hráme geocaching. A keď prejavíte záujem, tak vám o tom niečo aj porozprávame. Sme nadšenci a ako takí o svojej záľube radi rozprávame.

Keď uvidíte niekde povaľovať sa krabicu s nápisom GEOCACHE – schránka pre hru, tak prosím, neničte nám ju. Ak máte pocit, že to treba ohlásiť policajtom, pokojne tak urobte. Je to len na vašom uvážení. Veď pokojne sa môže niekto vydávať za falošného hráča hry geocaching. Policajti o našej hre vedia (teda český rozhodne) a vedia aj na koho so slovenských reviewerov (niečo ako dozorca hry) sa majú obrátiť.

My sa snažíme, aby naše škatuľky nikto z vás, čo sa s nami nehráte, nenašiel. Veľmi sa snažíme. Ale občas sa to nie úplne podarí.

Ak vás otravuje, že sa hráme blízko vás, tak nám to povedzte. My nechceme nikoho programovo nasierať. Ak sa ktorýkoľvek z nás hráčov dozvie, že vám nejaká platová škatuľa vadí, tak my si už medzi sebou dáme vedieť a niečo s tým urobíme.

My sa hráme.  Ak vám vadí, že sa hráme, povedzte nám to. My si to už medzi sebou vybavíme.  Máme medzi sebou pár dozorcov hry (to sú tí reviewri), ktorí keď sa o nejakej schránke s pokladom dozvedia, že vám vadí, tak zasiahnu. A verte mi, sú na nás hráčov tvrdý.

My hráči naozaj nechceme nikoho naštvať.

Ak vám vadí, že sa zrazu začnú neďaleko vás objavovať neznámi ľudia s telefónom v ruke, GPS prístrojom na krku, snoriaci pod kameňmi, snoriaci za odkvapmi, snoriaci okolo autobusovej zastávky, snoriaci okolo nejakého pamätníku, oslovte nás. Nechceme nikomu ubližovať a ak vám naše hranie vo vašej blízkosti vadí, tak sa to stalo naozaj neúmyselne.

My hráči sa snažíme byť nenápadný. Nenápadnosť patrí do  našich pravidiel. Ale občas sa nám to nepodarí. Občas je schránka taká populárna, že k nej vznikne vychodený chodník. Uvedomujeme si, že to k našej nenápadnosti neprispieva. Nerobíme to zámerne, verte mi.

Tak čo s otravnosťou hráčov geocachingu vo vašom okolí? No napíšte niektorému z nás hráčov. Alebo niekomu na slovenských stránkach geocaching.sk, alebo niekomu na oficiálnych stránkach geocaching.com.

My si to už odovzdáme navzájom. My hráči vieme, kto tú škatuľu, ktorá vám tak vadí, kto ju tam dal. Vieme sa navzájom o tom informovať.

Všimnite si, stále píšem, že je to pre nás hra. Že sa hráme. Dokonca máme aj také heslo: Zem je naše ihrisko. Na geocachingu nám naozaj nestoja naše životy. Ak vás svojím hraním otravujeme, rýchlo sa stiahneme do úzadia, presunieme niekam, kde nebudeme nikomu zbytočne zavadzať.

Pod čiarou: Som len obyčajný hráč hry geocaching, Jedne z cca 8-9 tisíc hráčov, čo sa potulujú po Slovensku a hľadáme niektorú z 9510 momentálne aktívnych kešiek (škatúľ) na území Slovenska (+ 460 dočasne neaktívnych). Vidíte, nie je to veľa, tak si hádam nebudeme zavadzať.

Zdieľať?