O vlastnom charaktere a jeho pokušiteľoch

Nebude to o mojom, budeš to o každého vlastnom charaktere. Takže v skutočnosti o  pokušiteľoch.

Veď to poznáte, stojíte na semafore pre chodcov. Aj viete, že na červenú sa stojí. Ale vedľa prejde pokušiteľ, vkročí do vozovky a nič sa mu nestalo. Dokonca vás predbehol a asi bude vo svojom cieli skôr ako vy. A vás to myká a myká.

Kresťanské Desatoro hovorí, že by sme mali žiť sexuálne len v rodinách. S jedným partnerom, vo vernosti a láske. Ale povedľa vás žijú dvaja chalani. V rovnakej láske a spokojnosti, ako vy s manželkou. Máte svoje pravidlo, ale pokušitelia odvedľa si žijú náramne spokojne. Dokonca spokojnejšie ako susedia z druhej strany, kde pre silné slovo voči deťom nejdú ďaleko.

Ach jo!, Ach jo! Tí pokušitelia…

Nie, nejde o to, že by vás niekto nahováral na zlé. Len vidíte, že sa dá aj inak. Hm, ale je vám zle? Spôsobujú vám vaše vnútorné pravidlá problémy? Také tie vaše vlastné pravidlá, také tie vaše vlastné problémy.

Čo tam po pokušiteľoch! Nech si žijú podľa seba. Veď možno je to naopak.

Ja budem rád pre nich pokušiteľom. Pokušiteľom, ktorý im ukáže, na vlastnom príklade, že podľa mojich pravidiel je to lepšie. Možno mi podľahnú.

Je to o vašom vlastnom charaktere. Čiže schopnosti si stáť za svojimi pravidlami.  Ja som si istý, že spoločne sexuálne sa má žiť v rodine. Som si istý, že rodina sú muž a žena a deti. A za týmto si stojím. Darmo mi ukážete desiatky pokušiteľov, ktorým to aj v lesbických pároch vychádza.

Rovnakými pokušiteľmi sme aj my s mojou manželkou a deťmi. Už 20 rokov. A čoskoro to bude 15 posvätených. Ak by sa taký život páčil aj vám, pridajte sa.