Odo dnes koalícia SDKU-KDH-Most-SMER a SaS v opozícii?

Už dávno som nebol taký nasraný, že opäť došlo na moje slová. V júni 2010 som bol býval napísal:

„V demokratickom mechanizme, kde rozhoduje väčšina, by sme si zachovali tvár a eurozóna punc demokracie. My by sme boli vrámci rozpravy proti, snažili by sme sa získať na svoju stranu argumentami ďalšie krajiny. V jeden moment by došlo k hlasovaniu, eurozóna by nás prehlasovala a my by sme sa následne podriadili rozhodnutiu klubu do ktorého patríme. Takto vyzerá obojstranné víťazstvo.“

Jednohlasnoť sa ukázal vo svojej absurdnej podobe

So vztýčenou hlavou a pokorou to akceptuje aj dnes SaS. A bafuňári trieskajú taniermi, ako by ani zajtra z nich nebolo treba obedovať. Kam do riti sa ponáhľajú? Aha, do riti! Veď do konca januára je ešte vyše troch mesiacov. To bude tá trojka riadiť štát so Smerom, od ktorého sa boli bývali boli odťahovali? Dobrovoľne s ním zahlasujú za štátny rozpočet a čo ja viem za čo ešte? No asi áno, veď po dnešnom večere im ani inšie neostáva. Niektoré rozhodnutia boli fakt domyslené.

Radičová hodila do koša celú odvodovú reformu. Jednou vetou.  Rok sa tvárila, že zadáva nejaké úlohy, že kontroluje ich plnenie (ako správny manažér) a teraz to celé hodila do koša, keď Jožovi povedala, že to celé stopla.  Kurážna to žena a ja jej týmto ďakujem, že vyhodila do luftu naše dane. Príprava toho celého totiž niečo aj stála. Len neviem, kto teraz tak trochu nedomyslel svoje rozhodnutia.

A podobných šikovných dôsledkov by sa dalo nazbierať aj za dva koše. Naozaj neuveriteľné, čo stvárajú v besnom tempe skúsený etablovaný bafuňári.  Rozmýšľajú oni vôbec tou záplatou na krk? Alebo sa im z tej hrkálky ozýva šušťanie v niekoho rytme?

V ostatných 48 hodinách hlasuje nová superkoalíca perfektne v zhode.  Myslím, že takto rýchlo vytvorená koalícia SDKU-KDH-Most-SMER nemá v nedávnej európskej politickej histórii obdobu.  Naozaj úprimne a bez irónie im prajem, aby im to vydržalo čo najdlhšie.  Nie je nad to nazbierať pred voľbami dostatok pravicovej mladej a modernej munície. Demokratickej munície.

Zdieľať?

10 komentárov pri “Odo dnes koalícia SDKU-KDH-Most-SMER a SaS v opozícii?

 1. uz nevytahujte, co kto pred rokom, povedal. my to vieme 🙂 vieme, kto otocil

  podstatne je, co bude.

 2. uz nevytahujte, co kto pred rokom, povedal. my to vieme 🙂 vieme, kto otocil

  podstatne je, co bude.

 3. Nie kazdy to vie…

  Kym sa po Dzurindovaej mantre „SaS zvalila vladu“ nebude smiat 3/4 publika, treba dookola opakovat „Dzurinda zvalil vladu“.

 4. Nie kazdy to vie…

  Kym sa po Dzurindovaej mantre „SaS zvalila vladu“ nebude smiat 3/4 publika, treba dookola opakovat „Dzurinda zvalil vladu“.

 5. Samozrejmem, treba opakovat „Dzurinda zvalil vladu“ cez fakty, nie prazdnymi recami (ako to robi Smer, SDKU, Most, KDH)…

  Fakty totiz budu stat aj o 5 rokov, kdezto prazdne reci budu o tyzden zapadnute prachom.

 6. Samozrejmem, treba opakovat „Dzurinda zvalil vladu“ cez fakty, nie prazdnymi recami (ako to robi Smer, SDKU, Most, KDH)…

  Fakty totiz budu stat aj o 5 rokov, kdezto prazdne reci budu o tyzden zapadnute prachom.

Komentáre sú uzavreté.