Odstránenie stránok z Google indexu sa zjednodušilo

Ba priam jednoduchšie to už nemôže byť. Prihláste sa do svojich Webmaster Tools, vyberte si doménu, ktorú chcete manažovať a v záložke Diagnostic sa objavila nová možnosť URL Removals.

Doteraz keď Googlovský robot čosi zaindexoval, napríklad PDF súbor so všetkými vašimi heslami, či zoznam budúcich víťazov súťaže, ktorú sa práve chystáte vyhlásiť, viselo to tam na večnosť. Dalo sa to samozrejme rôznymi fintami typu ľavá ruka v pravom uchu poriešiť, no teraz je riešenie priamočiare.

Toľko faktografia, ešte názor užívateľa internetu:

Zvolanie „Je to v kaši“ znova nadobudne svoj pôvodný záfalostný náboj. Už nebude spoľahnutie, že sa usvedčujúce dôkazy budú dať dohľadať v Google kaši. Teda budú, no treba konať rýchlejšie.

Do webmaster tools je prístup pomocou klasického Google konta. Asi si spravím špeciálne adminisračné konto, ktorého email (prihlasovacie meno) nebudem používať ako email. A heslo bude mať trochu komplikovanejšie. Predsa len, nerád by som sa dočkal, aby niekto vyčistil Google index od mojich stránok. Konkurencia nespí a ochota vynaložiť náklady potrebné na záškodnícku činnosť je úmerná potencionálnemu zisku.

Nie je to hračka pre jednoduchých užívateľov. Môžete dopadnúť ako Marigold so svojím Jaggom. Za nejakých niekoľko mesiacov prevádzkovania webu si nevšimol, že z Google k nim nikto nechodí. Keď to konečne začali skúmať, zistili, že ide o nejakú triviálnu chybu so súborom robot.txt, ktorý blokoval indexovanie.

Článok via Matt Cutts: Gadgets, Google, and SEO » Url removal: yah!.
Podrobnosti v Official Google Webmaster Central Blog: Requesting removal of content from our index.