Odvrátená strana blogovania

Kým na to niekto doplatí, radšej na to upozorním hneď, rýchlo a bez zbytočných kecov. Bínárny ládin píše čosi o zberateľoch fotiek z rodinných albumov.

Blogovanie nie je len o radostiach. Kto sa rozhodne písať blog, vytvoriť si rodinnú prezentáciu, mal by myslieť na to, že nie všetci ľudia sú dobrosrdeční. Tým nemyslím protivných diskutérov. Preberte si to zo sebou. Zamyslite sa.

Z vlastnej skúsenosti odporúčam diskutovať o blogovaní s rodinnými príslušníkmi. Treba byť otvorený a aj im ukázať niektoré tienisté stránky. Len tak budete môcť úspešne čeliť budúcim problémom.

Nikomu nič zlé neprajem a tento neradostný článok ukončím mojou obľúbenou príhodou o ľudskom dobre:

Testovali odhad ľudí a ich sklony k zažitým stereotypom. Pýtali sa ich, čo si myslia, ako dopadne cudzinec v New Yorku, keď sa postaví pred hotel, zastaví si taxík a povie cieľovú adresu na priľahlej ulici 300m za rohom. Výsledok? Skoro všetci krivdili taxikárom.

Som presvedčený, že ľudia sú vo svojej podstate dobrí, ale nedávam im príležitosť aby kvôli mne ublížili ľuďom, ktorých milujem.

Aktualizované 16:42: Ledva som to dopísal a vrhol sa na ďalšie články na blogoch iných, hneď prvý, na ktorý som narazil, bol práve k tejto téme: aKB@large: Zavíráme. Tohoto blogu bude naozaj, ale naozaj, náramná škoda. Hm…