Old Player – stále nerozumiem reči hráčskeho kmeňa

Arthur začal písať Old Player. Uvedenie bolo v najlepšom duchu projektu, ktorý je pre mňa vzorom takého domáceho obsahového projektíku, v duchu Jak psát web. Tešil som sa ako dávno nie. Tieto domáce projektíky mám rád. A tiež hrám hry. Vášnivo.

Tak som sa potešil, že sa konečne prehupnem od môjho obľúbeného WoW do dnešných dní. No nebudem predsa hrať hru, čo nadchla moje 10. ročné mladšie decko. Som neni malý.

S hrami je to u mňa ako s knižnicou. Strácam sa tam a potrebujem sprievodcu, ktorý vie čo som to vlastne chcel a čo sa mi bude páčiť. A práve takéto očakávania u mňa vzbudzoval Old Player.

A potom toto:

Po pár hodinách, když povolily úvodní bolesti a ovládání přešlo “do krve”, už člověk začne vnímat pozitivní věci. Tak třeba obličeje – zhruba (tedy velmi zhruba) něco jako Dragon Age. Konečně sympatičtí lidé / stvůry, dokonce i čaroděj vypadá jako vrásčitý stařec a ne jako… no však víte.

Krajina je úchvatná i otravná. Pokud jste byli ve Skandinávii, tak víte… Úchvatné pohledy, ale naprosto otravná cesta čtyřicet kilometrů okolo fjordu. Ale zase můžete potkat vlka, kozu, losa, mamuta nebo policajta (ve Skyrim, samozřejmě).

Mluvit o vylepšeních by bylo jako (doplňte si vhodné vtipné přirovnání), protože to stejně už všichni víte.

Old Player » Blog Archive » Skyrim: první dojmy.

Ani za máčny mak nerozumiem reči jeho kmeňa. Ak by som si otvoril, a veru nedávno som si otvoril, nejaký ten hráčky papierový magazín pre juchajúcich násťročných, dočítam sa presne to isté.

Je to teda dobrá grafika, alebo slabá? Je Dragon Age dobrý, alebo zlý? Ako to pofrčí na mojom kancelárskom? Mám si to kupovať, alebo len stiahnuť na testovanie? Bude to pre mňa po 3 hodinách premárnený čas? Stane sa to pre mňa pracovným nástrojom ako sa nemá robiť UI alebo sa zabavím tak, že ma žena (zas) bude ráno preklínať za ponocovanie?

Odpoveďou je: Však víte.

Old Player a jeho jazyk je pre mňa, skoro štyridsiatnika, veľkým sklamaním. Ale možno som len náhodne trafil nehomogénnu časť, keď som odoberal vzorku. A možno je to ako s tím Bloguje.cz.  Rečí kopu, chválenia kopu, ale adminovať v tom blog je na oplešatenie.

Pod čiarou: A to mi Rony furtom vyčíta, že JA kašlem na vysvetľovanie kontextu.

Zdieľať?

4 komentáre pri “Old Player – stále nerozumiem reči hráčskeho kmeňa

Komentáre sú uzavreté.