Opravovaná D1 – pasca na oktáfkárov

Tak nám začali opravovať českú D1. S veľkou slávou a mediálnym humbukom obmedzili dopravu na 2x300m a osadili značky. Aby sa vyplnili všetky Murphiho zákony, kým sa veľké oko pozeralo na týchto 600 metrov, stala sa búračka autobusu so 14 zranenými na D7 pri Letisku Václava Havla.

Pekné na tomto celodennom mediálnom kravále je, že si absolventi mediálnej komunikácie nevšimli, akú peknú pascu vytvorili cestári. Je ňou značka zakazujúca vjazd do zúženého pruhu autám širším ako 2,0 metra. A to sú všetky autá od Škoda Oktávia vyššie. Teda širšie. Oktávka má aj so zrkadlami 2018mmm. Čo myslíte, kedy začnú vyberať pokuty od majiteľov audín a beemwéčok?

Zhodou okolností som absolvoval včera (9.5.2013) cestu po D1. Pekne sa nachystali. Aj mega odťahováky tam postávali. Pripravené na miestach, odkiaľ sa k havárii kvôli zápche nikdy nedostanú. Stáli pred zúžením.

Viete, často sú to len maličkosti. Napríklad namiesto nuly dať na značku dvojku. Do pruhu zo zákazovou značkou 2,2 by sa v pohode zmestil každý osobák. Postaviť odťahovák  na koniec zúženého úseku, aby mohol k nehode zacúvať. Ale možno to nie je až také jednoduché, myslieť.

Zdieľať?