Panoramio, web history, RSS výukové video a ooorg

Po dlhšom čase, strávenom hľadaním nového systému práce, prinášam zas nejaký ten celulózový výluh zo siete.

Vaše fotky môže vidieť celý svet

Fotoalbum Panoramio je iný v tom, že pravidelne prebieha dávkové pridávanie fotiek užívateľov do aplikácie Google Earth. Nedávno tiež jedno pribudlo.

Photos from Panoramio updated in Google Earth, April 23th at Panoramio
„Approximately 3/4 of the photos uploaded to Panoramio were sent to Google Earth. Thas is almost one million photos (973,949), the double number of photos than the previous update that reached ID: 655,000.

Thanks to you all for illustrating the World with your photos. Despite of being working in Panoramio from the first day, every single day I get amazed by your photos.“

Pred časom som si tam vytvoril album, jednu fotku pridal a teraz ju môže vidieť každý. Pekne lokalizovanú na konkrétne miesto.

Google Web History

Keď už o tom napísal konečne aj inet.sk, tak by som mal aj ja. Na oficiálnom Google blogu sa píše:

Official Google Blog: Your slice of the web
„Today, we’re pleased to announce the launch of Web History, a new feature for Google Account users that makes it easy to view and search across the pages you’ve visited. If you remember seeing something online, you’ll be able to find it faster and from any computer with Web History. Web History lets you look back in time, revisit the sites you’ve browsed, and search over the full text of pages you’ve seen. It’s your slice of the web, at your fingertips.“

Ja k tomu len dodávam: Ale veď túto službu už používam viac ako 3 roky prostredníctvom aplikácie Google Desktop Searche. A má to jednu zásadnú výhodu. Index navštívených stránok mám pekne doma a pod zámkom, teda na šifrovanom disku.

Výukové video o nástroji RSS

Po prvé, rozhodol som sa, že technológiu RSS nebudem volať technológiou, ale nástroj. Po druhé, ak sa vám páčili rozprávky maliara Lavičku, tak oceníte aj poetiku tohto výukového videa.

The Big Orange Button
„Look at the following video to learn why you should use RSS and how to use it.“

Kancelária tak lacno ako sa len dá

Knihovník poznamenal: ooorg. To znamená postaviť ju na open source programoch. Google rozšíril podporu Open Office formátov aj do výsledkov vyhľadávania.

Google Operating System: Google Search Recognizes Open Office Documents
„Google added OpenDocument format to the list of supported documents. OpenDocument is supported by important office suites like OpenOffice.org, Star Office, KOffice, but also by Google Docs & Spreadsheets. OpenDocument can be used to store many kinds of files, including documents (.odt), spreadsheets (.ods) and presentations (.odp).“

Dúfam, že čoskoro príde čas, keď na výtku môjho partnera, že som mu poslal pokazený súbor, ktorý nevie otvoriť, budem môcť zareagovať: Tak ty vyhadzuješ peniaze von oknom?