Patašifrovanie a pseudopodpisovanie v IE všetkých strašne nasiera

Nech ide celý Microsoft aj s celou svojou podpisovou politikov v Internet Exploreri tam kam ani mesiac nezasvieti. A áno, aj celé Adobe so svojimi neuložiteľnými PDF dokumentami.

To je na zúfanie. Naozaj nemám ani najmenšej chuti a už vôbec čas venovať sa nejakému debilnému inštalovaniu certifikátov, politík, nástrojov, frameworkov a nastavovaniu kde akej pí****viny. V dnešnej dobe? Keď už aj PHP skripta na hostingu sa vedia automaticky aktualizovať na dva kliky v prehliadači. A v akomkoľvek prehliadači!

A korunu tomu tentokrát nasadilo Adobe, keď neumožňuje uložiť obraz PDF dokumentu z obrazovky. Mne je fakt srdečne jedno, že polovica toho čo vidím je šablóna a polovica nejaké xml dáta. Ja potrebujem ten zasraný krycí list elektronicky uložiť.

Priatelia prepáčia za dnešný fekálny slovník, ale nech kompetentný na slovenskom Daňovom riaditeľstve vidia, aké idiotské nástroje nútia slovenských daňovníkov používať.  Skutočne, mikrosofťácky prístup k šifrovaniu a podpisovaniu stojí za trus a všetkých nás strašne serie, že ho musíme používať. Keby používať, každý štvrťrok či mesiac s ním stále znovu a znovu bojovať. Lebo čo fungovalo pred 90 dňami, je dnes zas nepoužiteľné.

drsr.sk - certifikat error

drsr.sk - certifikat error

Parodické je , že sami daňováci  sa tomu vysmievajú, keďže nás vítajú :

The security certificate presented by this website was issued for a different website’s address.

Security certificate problems may indicate an attempt to fool you or intercept any data you send to the server.

Pokračovanie používania stránky nie je doporučované.

A mimochodom, čo je to za overenie identity (keď aj nezaručeným podpisom), ak nikde nezadávam ani to najmenšie heslo?!?

Celé zle, celé zle!

Zdieľať?