Paypal plnohodnotne na Slovensku?

Radujme sa veselme sa, budú padať prašule zo siete? Chápem, som už starý a nemám teda ten juchavý pohľad na svet, ale prosím vás, vymenujte do komentárov 5 českých e-Shopov, ktoré používajú Paypal odkedy je to v Čechách možné aj na prijímanie platieb. Napríklad v mojej oblasti ani jeden.

Akokoľvek, je to najjednoduchšie implementovateľná platobná brána na prijímanie platieb z platobných kariet zákazníka. Takže fáájn 😉 Akurát že v priebehu nákupného procesu, keď všetko musí byť tip-top, veď ho už už skoro mám v hrsti, tak v tomto delikátnom momente je zákazník presmerovaný na nejakú anglickú stránku, ktorá chce od neho číslo jeho karty. „Uff a pred tým predsa všetci varujú“, povie si jednoduchý užívateľ. Táto jeho myšlienka je v tomto konkrétnom prípade samozrejme blbosť, ale zákazník je v tomto konkrétnom momente pán a keď sa rozhodne nenakúpiť, som v háji aj s celým svojím marketingom. Hm, takže zase mám po radosti. 🙁

Ľudí, ktorí si zriadia Paypal preto, aby mohli platiť na sieti, je vrámci Slovenska málo. Je to hra malých percent nad malou základňou. Preto rozumiem tomu, že Paypal nie je tak implementovaný. Zmenu by mohli priniesť napríklad vedľajšie výhody pre predávajúceho. Jedna taká je napríklad zobrazenie grafického prvku v prípade Google Checkout v čisto textovej Adwords reklame (aktuálne použiteľné len pre subjekty v USA a GB s cielením na tieto oblasti). Viac, vrátane dôkazu úspešnosti takto označenej reklamy, nájdete v článku Muj navod jak se dostat na vrchni pozice Adwords.

Pokiaľ nebude platobná brána Paypal-u v slovenčine, tak bude tento systém používať len poučená skupina internetových užívateľov. Na to poučenie, teda propagácii, musí ale zapracovať Paypal samotný. Umožniť prijímať platby je málo. Je to len prvý krok.

Akokoľvek po druhýkrát: Podľa mňa je to fáma jak hovado. Ak chcete prijímať platby od zajtra, využite fintu s českým poľským, či rakúskym bankovým účtom. Ak chcete čakať na jej (tej fámy) náhodné naplnenie, čakajte. Prvý koniec sveta má byť vraj 19.9.2007

Článok vznikol pôvodne ako komentár k článku u spravodaja.

Sign up for PayPal and start accepting credit card payments instantly.

Zdieľať?

7 komentárov pri “Paypal plnohodnotne na Slovensku?

 1. Spätné upozornenie: Prievan.sk | PayPal, vitaj

 2. Mám jednoduchý dotaz: môžem prijímať na paypal (personal) platby od „klikaček“ Adbux a Bux.to. A keď nie, tak ako vlastne dostanem nejaké peniaze na môj account, keď nemôžem vkladať cez slovenské karty ani mi nikto nemôže poslať peniaze bezhotovostne???

  V tomto mám trochu bordel.

  Díky za odpoveď.

  Boris

 3. Zdrawim.. Je nejaky sposob ako by som pri slovenskom ucte na payPal mohol vybrat svoje penieze ???? v niektorej zo slovenských bánk napríklad ??

  ďakujem

Komentáre sú uzavreté.