Pekne som si zažehlil

Mám rád žehlenie. Aktívne. V poslednom čase žehlievam málo, ale dnes som si to vynahradil. Pustil som si môj obľúbený výber z názvom Dobrá náladička. Je to pár desiatok skladieb, ktoré mám rád. Sladké 80. roky. Och to bolo tak dávno. A začal som žehliť. Raz moju košeľu, potom Maťkinu blúzku, zas moju košeľu a tak striedavo. Mám rád ten pokoj. Pri žehlení sa dejú samé príjemné veci. Dotýkam sa čistých vecí. Vecí ľudí, ktorých milujem. Pekne to hreje. Aj pri srdci.

Vonku je pochmúrno. August je pre nás taký slávnostný mesiac. Už sa teším ako sa zajtra dovalím domou a všade naokolo to ožije. Skončia tieto smutné prázdniny a začne opäť rodinný život.

Myslel som na hafo vecí. Na to, ako nám budú deti po večeroch rozprávať ako sa mali na prázdninách. A ešte na ďalšie a ďalšie. Nebudem vám ich tu vešať na nos.

Spomenul som si ako Fulghum píše, ako ho ich slúžka ako malého chalana strážila a ako sa tešil, keď, dajme tomu v stredu, žehlila košele. Ako to tam dôkladne popisuje. Celý závažný proces žehlenia. A vôbec. Prečítajte si to. Všetky tie múdre poviedky a príbehy obyčajného života.

Spomenul som si kedy som to bol býval bol čítaval. Aáách to bolo dávno.

Spomenul som si, aké je perfektné, že dvaja ľudia sa mali tak radi, že s tej lásky sa narodila moja manželka Maťka. Je to taký zázrak že sme sa tak čarovne stretli a … psst… to už prichádza citát na august.

Tak náhle sa ten vek priblížil
Kedy spočinúť mám na kríži
Kristove roky rázne kopli do dverí
Pokúšam sa stále tomu neveriť

Spomenul som si, ako sme počúvavali tento môj obľúbený album môjho obľúbeného speváka.

Usmial som sa nad žehličkov pri pomyslení, ako sa naozajstne teším, že sú tieto prázdniny za nami. Veru, august je magický mesiac.