Pekný príklad zverejnenia Excelovského zošitu

So zverejnením informácii, ktoré máte uložené v zošite Excel-u býva v prostredí internetu a webu večný problém. Najčastejšie sa nikomu nechce konverzovať tabuľky do HTML. Rôzne konvertory aj tak nefungujú poriadne a samotný Excel urobí z  tabuľky prasácke HTML. Riešením je Google Apps

Ak chcete vidieť, ako to vyzerá v praxi, zájdite na stránke Memphis Virtual Office & Executive Suites je na samom konci odkaz See list of available offices. A keď naň kliknete otvorí sa vám pekné HTML stránka s tabuľkou. Hore sú záložky na jednotlivé listy, no vyzerá to elegantne. A ak by ste sa pohrali trochu s formátovaním, nikto si ani nevšimne, že ide o živý export z nejakej aplikácie.

Pri použití tohto riešenia na zobrazovanie excelovských zošitov na webe je najkrajšie to, že je to:

  1. Zadarmo.
  2. HTML priateľské riešenie.
  3. To čo sa zobrazuje je vždy aktuálne a na web sa premietnu všetky zmeny, ktoré niekto urobí v originálnom zošite.
  4. Môžete nastaviť rôzne práva vrámci aktualizácie údajov rôznym ľuďom.

  No nemohla by napríklad taká Pošta použiť toto riešenie pre zobrazenie informácii o otváracích hodinách svojich pobočiek? No nemohla? No nemohla, pretože koreň celého problému je úplne niekde inde.

  Zdieľať?

  3 komentáre pri “Pekný príklad zverejnenia Excelovského zošitu

  1. Posta, to je v podstate velmi zle zvoleny priklad. Obcas sa cudujem, ze mi listy chodia v podstate ok, ked vsetko ostatne sa zda byt uplne nanic.

  2. Google Docs sú súčasťou Google Apps aj vo free variante. Hovorím tu o excelovskej funkcionalite, takže je hádam jasné, že ide o aplikáciu zo skupiny „Docs“ a nie chat [čet].

   A pri troche dobrej vôle je jasné, že v momente keď mám vlastnú doménu na ktorej potrebujem publikovať excelovcké tabuľky je najlepšie to vyriešiť od podlahy a aktivovať si celý balík Google Apps. Podrobnosti sú už naozaj nad rámec tohto článku.

  Komentáre sú uzavreté.