Platba kartou – platí doručiteľ

Pred pár dňami, mesiacmi a rokmi som obnovoval platobnú kartu. No bola to taká zábavná historka.

Ráno prvého v mesiaci som natankoval plnú, predložil kartu a informovali ma, že karta exla. Vrátili mi ju, neveriaco som na ňu pozrel a fakt. Včera bolo posledného v mesiaci jej platnosti. Vytiahol som druhú, zaplatil, podpísal sa ako obvykle… (keď ma to prestane baviť, tak ako … (tri botky vysvetlím nižšie)). Keďže som v ten deň už ráno v banke bol, tešil som sa ako ich poobede znovu uvidím.

Tak som tam poobede zašiel (do mojej banky) a požiadal ich, aby preverili, či sa niekde v matrixe nestala chyba, že mi neposlali automaticky obnovenú novú kartu. Pani vstala, z police za sebou vytiahla šanón, vybrala moju kartu a podala mi ju. I pýtam sa: „Prečo ste mi neposlali upozornenie, že tú kartu tu mám, prečo ste mi ju ráno neponúkli?“ Odpoveďou bolo, že upozornenie neposielajú. Tak som podpísal prevzatie a úradníčka ma upozornila, že si mám kartu podpísať. Bol som jej celkom vďačný, že nezdržuje ako v mojej druhej banke, kde som to musel pred úradníčkou podpísať a potom si ten podpis ofotila do mojej zložky.

Funny story nebudem ďalej naťahovať. Najbližších cca 5 dní som platil nepodpísanou kartou celkovo 6x v dvoch rôznych štátoch. Najprv ako … a keď ma to prestalo baviť, tak raz aj ako… Potom ma to prestalo baviť úplne a kartu som si podpísal. Veď čo ak.

Máte pocit, že platba kartou je nejako ochránená pred zneužitím? Ešte stále máte ten pocit? Naozaj veríte, že platobná karta chráni vaše peniaze? No nie je to až také beznádejné. Vraj, teda nejaký bankový onbucman (či čo to bola za funkcia) tvrdil, že keď kartou zaplatí chlap a karta je na ženské meno, tak šanca na zneplatnenie tranzakcie existuje.

Správny riešiteľ troch bodiek získava modrý bod.

Súvisiace:
Účet v banke – Recept na život