Po diaľnici neobmedzene

Práve sa prejednáva novela zákona o prevádzke na pozemných komunikáciách. Možno v predvolebnom ošiali by sa do nej, okrem povinných detských sedačiek, mohlo dostať aj zrušenie rýchlostného limitu na diaľniciach.

V ostatnom čase jazdím hafo kilometrov po českej D1 ako aj po slovenskej D2 a D1. A samozrejme mám naladené dopravné hlásenia. Na slovenskej D1 sa tmavý Passat už stáva legendou. (nikto ho nevidel, ale všetci o ňom hovoria). Nápad zrušiť limit mi vždy príde na myseľ v Čechách, keď pri sebevražedne nudnej 130 km/h ma v ľavom pruhu skoro všetci predbiehajú. A znovu ma táto obsedantná myšlienka prepadne na Slovenskej D1, keď pri sebevražedne nudnej 130 km/h zasa ja v ľavom pruhu predbieham desiatky a desiatky osobných áut idúcich dobrovoľne cca 110 km/h. Všetci jazdia na spotrebu či čo, dobrovoľne pomaly, takže jedinú ujmu by utrpel ten čierny Passat.

A zhoršené poveternostné podmienky? Piatková špička? To je napríklad okolo Beckova elegantne vyriešené dynamicky sa meniacimi svetelnými značkami. Akurát akosi pozabudli na ukončenie obmedzenia, takže pri Piešťanoch to každý v rozpakoch vzdá.

Poznámka o neobjektivite: Áno, je to moje osobné prianie. Áno, disponujem práve jedným voličským hlasom. Snaha policajtov ma neustále spoza bučkov (neoznačeným autom, skrytý v kríkoch) prichytiť, je mi z duše protivná.

Zdieľať?