Po svadbe je každý generál

Možno znie to príslovie, poučenie, výstraha, metafora či čo to je trochu inak, no pre dnešný deň sa mi hodí práve v tejto podobe.

Bol som na jednej výbornej svadbe. Trochu pomaly sa to rozbiehalo (s oneskorením), ale na čo by sme spomínali, no potom to šlo ako po masle. Aby som sa nestratil v texte a dojmoch, chytro prianie novomanželom:

Prajem ti (každému jednotlivo), aby sa vám (dohromady) darilo dodržať to čo ste si navzájom sľúbil. Lebo nie pred svedkami a svadobčanmi, ale pred sebou, Bohom a otcom ste si to sľúbili (každý jednotlivo sebe navzájom).

Oficiality máme za sebou, aj oni, takže už len svetlé zajtrajšky. Užite si to priatelia tak, ako si aj my s mojou krásnou ženou užívame výhody manželstva.

Ako píšem, svadba to bola fajná. Muzika bola jedna z najlepších. S manželkou (mojou) sme sa zhodli, že sme si tak dobre doteraz zatancovali len dvakrát. Na našej svadbe a na jednom plese na pražskom Žofíne. Aj jedlo bolo fajné, aj koláče, tých tort… Nápad s cool boxom bol fakt cool, odporúčam. (To si necháte na dvore zaparkovať chladiaci náves od kamióna a je po probléme.) Fajn bolo. Akurát: Ženo, starneme!

Zdieľať?