Poraďte, kam sa oplatí pozrieť v Dánsku – pripravujem sa na cestu I.

Plánujem cestu do Dánska. Jasný je cieľový bod, čiže Kodaň, kde pobudnem 3-4 dni s relatívne pevným programom. Celková cesta bude trvať 8-9 dní, východiskový bod je Praha. Mal by to byť poznávací zájazd. Cestovať budem vlastným autom a trasu som si zatiaľ naplánoval cez Nemecko (smerom na Hamburg), potom Jutský poloostrov cez New Little Belt Bridge (Nye Lillebæltsbro) na ostrov Fyn, cez most The Great Belt Fixed Link (Den faste Storebæltsforbindelse) na ostrov Seeland a rovno až do Kodane. To je kostra. Kam všade odbočím je zatiaľ vo hviezdach a vo veľkej miere aj vo vašich rukách. Jediná podmienka, nie však absolútne striktná, je, že sa chcem vyhnúť trajektom.

Preto vás vyzývam, ak máte nejaký dobrý typ na zastávku po ceste, na dobré miesto na prespanie, zverte sa do komentárov.

Doteraz som si naplánoval tieto odbočky:

 • Helsingør – a jeho Hamletov hrad Elsinore
 • Egeskov Castle ( dánsky: Egeskov Slot) – vraj najkrajší vodný hrad vEurópe

Moja cesta má aj druhý aspekt. Chcem preveriť možnosti mobilného internetu. Ale skutočne mobilného vrámci krajín EU. Čo to bude stáť, aké sú reálne možnosti a tak. Ak vás niečo zaujíma, čo by som mal preveriť, otestovať, pokojne ma poverte v komentároch.

Technické vybavenie, ktoré mám zatiaľ v pláne: MDA-compact s pripojením na internet, mobilná klávesnica, mobilný Gmail, mobilné Googlovské mapy, podľa potreby internetové kaviarne a iné možnosti prístupu na sieť hlavne po večeroch, fotoaparát Canon s2. GPS navigáciu zatiaľ neplánujem použiť, ale mám na prípravu ešte 8 dní, tak uvidíme. Ako poistka papierový atlas Európy.

Trasu budem pripravovať pomocou Googlovských máp, Wikipedie a papierových sprievodcov po Dánsku budúci týždeň a verím, že aj vďaka vašim podnetom.

Plánujem pravidelne každý deň reportovací článok na tomto blogu. Výstupom by mal byť aj fotoseriál.

Zdieľať?

3 komentáre pri “Poraďte, kam sa oplatí pozrieť v Dánsku – pripravujem sa na cestu I.

 1. Tak to by mal byť krásny výlet. Tiež ti neporadím, kam odbočiť. V Kodani som bol minulý rok na 2 dni. Veľa som toho nestihol, ale mesto som si zamiloval. Môžem odporučiť okružnú jazdu na lodi pre turistov, ktorá štartuje v centre mesta. Toť asi tak všetko kde som v Kodani bol :). Zvyšok času som sa len tak túlal ulicami.

  Chceme hlavne veľa fotiek 🙂

 2. Helsingor je krasny…
  Urcite nevynechaj Roskilde, kusok od Kodane, je tam katedrala s kriptami danskych kralov. A krasny fjord a muzeum vikingskych lodi.
  Dalej Oresundsky most z Kodane do Malmo (je to hned za mostom). V Malmo sa oplati ist pozriet akurat na tociaci sa mrakodrap – ten vidiet zo 100km zo vsetkych stran. Zial neda sa ist hore…
  S turistickymi lodami je to tazke teraz, nejazdia ako cez leto (je mimo sezony), tusim len jedna linka namiesto 5-6. Lepsie je kupit si COHP card na 3 dni stoji tusim 430 dkk, usetris aspon 1000, ake budes chodit od rana do vecera, navyse mas v cene aj dopravu po meste (a do Roskildu alebo Henlsingoru) zdarma – vlaky su tu super, skoda chodit autom podla mna.
  Vela peknych zazitkov,
  a dobre pocasie
  Peto

Komentáre sú uzavreté.