Pravidelné interné informácie zo 4M

Dám pár interných informácii? No dám? No dám! Obchodovať s nimi nebudem, tak by to mohlo byť hádam beztrestné. Aj keď… Nejaké tie obchodné informácie na konci článku predsa len budú.

Vo výťahu opäť zavládlo tesno

Už nejaký čas sa nám v našej kancelárii do výťahu nezmestí deklarované množstvo ľudí. Zatiaľ sa zdá, že osadenstvo kancelárie to berie z humorom. Bolo síce potrebné vyriešiť niektoré technické detail, ako napríklad zablendovať napájacie kohútiky v kabíne, ale v mene namnoženia našej kancelárie sme sa radi obetovali.

Akvárko

Čističe rastú (pekných 2+(8až10) kúskov), rastlinky rastú, slimáky sa množia ako mravce v povestnom pocukrovanom vtipe, len počet obetí v ostatných druhoch narástol. Z prapôvodného (od založenia) plávajúceho osadenstva ostali len dve neónky. Doplnil tom ich na počet 7 a zatiaľ sa držia.  Počas leta ich čaká ťažké obdobie, takže si v tomto počte budú musieť vystačiť.

Poďakovanie sponzorom

Po dlhšom čase, ale predsa. Prišiel mi už druhý malý šek od hostmonster.com Ten prvý zmákla VUB za cca 6 týždňov. Síce na mňa chceli vyskúšať vetu „Žiaľ ešte nie“, ale namietol som, že „Nesrandujte!“ a vyplatili ho. S týmto druhým je to slabšie. Vyskúšal som Poštovú banku a po 6 týždňoch stále nič. Skutočné nič. Našťastie Hostmonster umožnil aj vyplatenie cez Paypal, takže uvidíme. Len tam odo mňa chcú nejaké divné americké daňové potvrdenie či čo. Ešte to musím poskúmať.

Moje poďakovanie patrí môjmu čitateľovi, ktorý pravidelne prispieva za obsah tohoto webu sumou 10€. Ak máte pocit, že to tu stojí za to, pod článkom je paypalové tlačítko a roletka.

Inak, Adsense sa v tomto krízovom čase správa ako podľa krízovej šablóny. Aj by som viac, ale pravidlá nedovoľujú. Čo dovoľujú, to je informácia o celkovom zárobku, takže za máj to bolo na tomto webe 13,80US$. Nič moč. Aj by som to okomentoval, ale… Veď viete, pravidlá.

Pribudol baner, ktorý je affilom na Aukro.  Zatiaľ mi chýba k nemu motivačný článok, takže to tak s registráciami aj vyzerá. Keď som ponuku na slovenskom Aukre zbežne prebehol, občas sa tam dá celkom dobre nakúpiť. Už čoskoro im aj ja rozšírim portfólio tam predávaných produktov.

Také všeličo

Dávno som nepísal takýto insajderský článok, takže teraz nasleduje pár zhrňujúcich informácii.

Celkom fajn som si užíval správu stránky o MS v hokeji vo Švajčiarsku. Tvorba takýchto stránok má už peknú tradíciu a poviem vám, hlavne z tohto vytrvalostného pohľadu to začína dávať zmysel.

Spravil som si jednu testovaciu inštaláciu CMS WordPress na ktorej beží blog 4M v angličtine. Keďže tomu nechcem venovať veľa časa a Lorem ipsum ma nudí, využil som službu Google Translator. Samozrejme, s ohľadom na naše gramatické ohýbacie zvyklosti, je to utrpenie. Ale na testovanie niektorých vecí sa hodí.

Pobavili ma článok na Čermákovom Extra a pár F-statusov a článok na Mediálne.sk o projekte Pražskej mestskej knižnice zverejňujúcom ebooky diela Karla Čapka. O oboch témach som písal. Dávno predtým. O netbookoch v podobnom duchu, o knižničnom projekte s dešpektom. Po prvotnom pobavení som chvíľu uvažoval o dôvodoch poradia a iných časových aspektoch.

A obchodné informácie

Na úvod som sľúbil že pustím aj trochu obchodných interných informácii

Lekáreň na webe bude otvorená budúci týždeň. Katalógová časť zostane, ale pribudne klasický predajný eShop napojený na kamennú lekáreň. Dohody sú uzavreté, postupy natrénované, databáza produktov napárovaná, kampane v Adwords nachystané, takže počas budúceho týždňa to hádam začne byť všetko vidieť. Teším sa na to ako som sa dávno netešil na žiaden projekt. Halasné uvedenie ale nečakajte. V duchu Misantropovho obľúbeného „Budeme iný!“ musím povedať, že…Veď uvidíte.

Aká bude Lekáreň na webe závisí aj od vás, čo čítate práve tento blog. Aj to, aký bude tento blog 4M závisí od vás. Stačí, keď nadhodíte pár slov v komentároch.

Bude oslava

Keďže sa ukazuje a tento článok je toho jasným dôkazom, že pravidelnosť nie je ktovieako uctievaná na tomto blogu, dám jedno avízo jesennej udalosti. Presa len, čo ak do jesene nebude už žiaden úvodník?

Takže už teraz avizujem: Na jeseň sa chystá oslava. Tretieho septembra to bude už šesť rokov, ako vyšiel prvý zaznamenaný článok na blogu 4M. Toto významné guľaté jubileum bude oslávené. Podrobnosti počas leta.

Zdieľať?

3 komentáre pri “Pravidelné interné informácie zo 4M

Komentáre sú uzavreté.