Prečo si to pamätať, keď si to môžem odvodiť

Farmácia je pre nás matematikov skvelá.

Ak raz niekomu nebolo dané logické myslenie, matematike porozumie len ťažko a s problémami. Keď som napríklad býval na internáte, na ktorom boli aj medici, žasol som, ako sa dokážu za semester naučiť naspamäť osemsto alebo tisícstránkové knihy.

Celé moje učivo na Matematicko-fyzikálnej fakulte ani zďaleka nemalo taký rozsah, čo do počtu strán, aký museli zvládnuť oni.

Tým nechcem porovnávať náročnosť škôl, len povedať, že matematika je o inom, a že bifľovaním sa je prakticky nezvládnuteľná. Matematici nikdy nemusia ovládať látku naspamäť, množstvo vecí si dokážu odvodiť.

Matúš Maciak: Vplýva zápas Sparty so Slaviou na cenu ropy? | Aktuality | veda.sme.sk

Dajte to dohromady, zahrkajte a máte farmáciu.

Aj my sme mali pár bifľovačských protivností. Bez kociek sa lego stavia ťažko a aj o farmakológii sa bez anatómie a farmaceutickej chémie diskutuje len s problémami. A  o farmaceutickej chémii bez  znalosti  chemických princípov a o galenike bez znalosti fyzikálnych princípov si tiež nepokecáme. O to krajšie je, keď nabúšené vedomosti začnete logicky skladať. To nastáva intelektuálny raj.

No čo vám budem hovoriť, milujem farmáciu.  S radosťou budem môcť môjmu fúzatému triednemu na 20. ročnej stretávke o pár dní povedať, že som pre mat-fyz nebol stratený. Aj keď som tam napriek jeho naliehaniu nešiel študovať.

Zdieľať?

2 komentáre pri “Prečo si to pamätať, keď si to môžem odvodiť

Komentáre sú uzavreté.