Pripojenie k sieti a telefonovanie sú stále drahé, drahé a ešte raz drahé

Len neustálim opakovaním a demonštráciou znechutenia z cenových politík telekomunikačných firiem sa dopracujeme k nižším výdajom z našich peňaženiek. Vždy treba byť s cenou nespokojný, vždy môže byť nižšia.

Priemerný slovenský užívateľ vysokorýchlostného internetu (čo je rýchlosť od 12 do 32 megabitov za sekundu) podľa tejto štatistiky zaplatí okolo 170 dolárov za mesiac. V prípade druhej Kanady je táto suma okolo deväťdesiat dolárov.

Na Slovensku je internet jeden z najdrahších na svete | Téma | pocitace.sme.sk

A všimnite si tie rýchlosti. Nie, to nie je základné nepočítané ADSL od T-comu. To sú poriadne vysokorýchlostné fukoty, ktoré otvárajú reálny prístup k novým službám.

Včera som si linkoval vo svojom profile na Facebooku (ak chcete byť môj F-priateľ, schvaľujem všetkých rozumných ľudí) odkaz na vízie okolo Google Wave. Som smutný z toho, ako tento nový koncept narazí v Európe na nedostatočné rýchlosti, nemobilnosť a nepripravenosť hlasových operátorov.

A posledná poznámka: Treba konečne prestať deliť hlasové služby podľa použitej technológie. Lebo inak sa nezbavíme absurdných cenníkov za „pevné linky“.

A predsa len ešte jedna poznámka: A treba konečne začať v Európe fungovať ako v skutočnej Európskej únii a zaraziť dvojaké ceny pre domácich a zahraničných obyvateľov. Veď rooming nie je nič iné.

Ceny za pripojenie sú vysoké, rýchlosti malé a hlasové služby predražené.

3 komentáre pri “Pripojenie k sieti a telefonovanie sú stále drahé, drahé a ešte raz drahé

  1. V mojom prípade, za „dostatočne rýchle“ káblové pripojenie platím 12 €. Som z lacného kraja?

  2. Nemyslím si, že napríklad 60Mbit za 20 Eur mesačne (s DPH) je drahý internet (a k tomu 50 SMS zdarma). A keď to ide u nás, musí to ísť aj inde. 😉

Komentáre sú uzavreté.