Programátor – jpg fotky do RAM neuložíš!

Na Androide je normálne, že sa aplikácie inštalujú na SD kartu. Nezaberajú tak  operačnú pamäť.  Každý slušný programátor sa s touto eventualitou vysporiada tak, že takúto inštaláciu umožní.

Logickou úvahou je rozhodnutie, čo z kódu nevyhnutne musí byť v RAM a čo môže myť na SD karte.

No a potom sú tu dáta, ktoré aplikácia spracováva. Keďže programátor má za sebou vyššie uvedený myšlienkový pochod, logicky a samozrejme podrobí aj dáta rovnakej analýze.

Nie však programátori Google Fotos. Táto aplikácia pekne nasynchronizuje fotky z dátového úložišťa v Cloude. DO RAM!!!  Čo na tom, že je to aj vyše 200MB dát.

To isté len v bledo-modrom platí aj pre aplikáciu Google Mapy, ktorá ukladá podkladové mapy pre offline režim tiež do RAM. Ako u debilov.

Milý debil! Súbory jpg patria na SD kartu. Odjakživa, od čias PalmOS, od čias reinkarnáce v podobe PocketPC, keď si ešte ťahal kášera.

Príspevok bol vložený Nezaradené by . Vytvorte záložku trvalého odkazu.

3 komentáre pri “Programátor – jpg fotky do RAM neuložíš!

  1. Chvíľu mi trvalo než som pochopil že hovoríš o úložisku a nie o operačnej pamäti. Neviem ako fotky ale mapy sa dajú ukladať na SD kartu. V zozname offline máp vojdeš do nastavení. (skontroloval som to na 3 rôznych zariadeniach)

  2. V android telefone mas (pre zjednodusenie) tri typy pamate. Operacnu (RAM) v ktorej sa vykonavaju rozne operacie, nie je perzistentna cize po vypnuti sa jej obsah straca. Pri boote sa do nej loadne kernel operacneho systemu a potom odtialto bezi. Je najrychlejsia a teda aj najdrahsia. Potom je tam lokalny storage, pre zjednodusenie ho mozeme volat aj flash storage. Nieco ako pevny disk, na ktorom je ulozeny operacny system a najcastejsie aj aplikacie. A okrem neho mozes mat ale aj nemusis mat moznos pripojit si SD kartu, najcastejsie ide o nieco co sa pripaja cez seriovy port na styl USB.

    To co ty popisujes je, ze chces aby sa ti aplikacie alebo ich data ako fotky neukladali na lokalnu flashku ale na SD kartu. S RAM to nemam nic spolocne, to je pamat do ktorej sa pri kopirovani tie data cachuju aby sa rychlejsie zapisali. Ak by si mal na RAM ulozene fotky tak ich po vypnuti alebo pri restarte mobilu stratis.

    Ale rozumiem co si chcel povedat, ze tie data nechces mat v telefone ale na karte. Lenze tie kary maju obmedzeny pocet zapisu aj citania, rozne rychlosti a asi su pripojene aj nejakou pomalou cestou s nizkou prioritou. Kedze vyrobca nevie co si kupis za kartu a chcu ponuknut co najlepsi zazitok tak sa im necudujem, ze sa takytchto „options“ zbavuju. Samozrejme najlepsim prikladom je Apple, kde ta z takymito vecami ako velkost RAM alebo SD karta nezatazuju 🙂

    • Nezanedbatelna vyhoda SD je ze v pripade poruchy SD vyberies a nemusis mat obavu dat telefon do servisu (data mas na karte).

      U map tato moznost je. Je hlupost u fotiek to neponukat.

      To o tej rychlosti co pises znie rozumne ale ked vies nahravat 4K video na kartu preco by synchronizacia mala byt problem? To mi hlava neberie.

Komentáre sú uzavreté.