PRP: Odložte platbu za Piano

Už budúci týždeň sa môže hodiť presun predplatného od Sme.sk do nového projektu. Takže ak ste na hrane platnosti svojho predplatného, vyčkajte.

Internetový denník Projekt N, ktorý založilo bývalé vedenie denníka Sme, začne sčasti fungovať už na budúci týždeň. Pre Mediálne.sk to potvrdil konateľ vydavateľstva N Press a bývalý zástupca šéfredaktora Sme Lukáš Fila. „Cesta k plnohodnotnému webu bude rozdelená do viacerých etáp, v najbližších dňoch plánujeme spustiť prvú z nich,“ ozrejmil plán L. Fila.

Zdroj:  Projekt N spustia budúci týždeň, mimoriadne vyjde aj v tlačenej verzii | Tlač | Mediálne.sk.

Áno, ak sa zapoja do Piana, tak sa aj tak sa výnosy presúvajú tam, kde čítate. Takže by to bolo najšikovnejšie. No v systéme to funguje tak, že web, kde sa zakúpi predplatné dostáva nejakú automatickú časť. Ak sa nezapoja do Piana, budú mať u mňa jedno významné mínus, no na pár prvých období si predplatím namiesto Piana ich.

Nikto zadarmo neobedoval. Ani nový projekt. Preto si predplatím. Viete, priatelia, nejde ani tak o nejaké nové iné spravodajstvo či kauzy. Ide mi o vznik nového projektu a vznik kopy prázdnych pracovných pozícii. Aj v starom sme.sk aj v novom Projekte N.

Tým, že kopa ľudí odišla, tam bude musieť Sme.sk nabrať a zaplniť diery. Niekto to robiť musí. Samozrejme, ťažko niekto bude robiť rovnaký projekt rozhovorov ako Karol. Ale po ňom ostalo miesto pre niečo nové. A bez podporenia Projektu N sa v decembri môže niekoľko ďalších odchádzajúcich zháčiť práve s vidinou kariérneho postupu na ktorý by inak nemali. .

A naopak, s autormi odchádzajú ich autorské projekty. Ak sa chcem zabávať na karikatúrach či čítať skvelé dlhé a dlhé rozhovori, tak musím podporiť ich domovské sídlo. Inak sa poľahky stane to, že autorské projekty zahynú, lebo autori pôjdu kvôli svojim hypotékam montovať šrauby do nejakých strojární.

Priznám sa bez mučenia a aj bez zveráka. Politické pozadie celého pohybu je mi viac ako menej ľahostajné. Viete prečo? Pretože to,  že nastal ten pohyb, je dobrá správa pre nezávislosť a slobodu slovenského mediálneho priestoru. A to má zmysel podporiť vždy. A nie len v novembri.

Keď sa podarí Projekt N udržať pri živote aspoň rok, bude to signál, že si slovenský mediálny priestor nemôže nik kúpiť. Pretože je tu vždy šanca, aby popri nakúpených mohol existovať aj slobodný.

Zdieľať?