PRP: Škola praktického života v hypermarkete

Piatková rada: Choďte so svojím mladším deckom nakupovať. Taký poriadny týždenný nákup v hypáči. So zoznamom. Aj my sme boli. A pekná bojovka sa z toho nakoniec vykľula.

 1. Natrénovali sme jednotkové ceny.
 2. Porovnali pohyb s košíkom a bez neho medzi regálmi.
 3. Ukázali sme si vzťah medzi prírodovedou a nakupovaním – v Baltickom mori fakt žiadne sardinky nežijú, ale kúpiť sa dajú.
 4. Nabrali sme pečivo pekne rukavicou a vybrali dobre vykysnutý a nezhorený chlieb.
 5. Ignorovali sme predný tovar a siahli dozadu pre čerstvý.
 6. Odhalili sme si marketingové finty s označovaním cien ako „Náš typ“ na drahší nákup.
 7. Postavil sme si vedľa seba 5 rôznych jogurtov s rovnakým obsahom 150g a ako prémiu ten najväčší 120g.
 8. Naučili sme sa využívať „Akcie z letáku“ a súčasne nekupovať somariny.
 9. Rozdelili sme si nákup pri pokladni na ten do chladničky a ten ostatný.

Veď to len skúste na svojom 8-12 ročnom decku. Už len také jednoduché zadanie, ako „dones najlacnejší syr“ je pekne zahrčkaný problém.  A v škole ich to nenaučia.

Teraz to budeme týždeň jesť a popri tom si povieme, čo za tú nízku cenu stojí a pre ktoré veci treba zvoliť iné kritérium výberu ako cenu. A to je na tom celom hádam to najdôležitejšie.

2 komentáre pri “PRP: Škola praktického života v hypermarkete

 1. ja napr. pri vajciach to skumam ako teoriu spasenia jezisa krista, lebo tie mrchy si zvykli zakodovat krajinu povodu stylom Krajina povodu je na vajciach. a prezerat ich pri regali je dost zdlhave, budi to pozornost a nanestastie su tam vzdy dva kody a ako na potvoru je jeden kodom Ukrajiny a druhy je sice slovensko ale nikto taky nikdy nepouziva 😉

 2. ja napr. pri vajciach to skumam ako teoriu spasenia jezisa krista, lebo tie mrchy si zvykli zakodovat krajinu povodu stylom Krajina povodu je na vajciach. a prezerat ich pri regali je dost zdlhave, budi to pozornost a nanestastie su tam vzdy dva kody a ako na potvoru je jeden kodom Ukrajiny a druhy je sice slovensko ale nikto taky nikdy nepouziva 😉

Komentáre sú uzavreté.