PRP: Učte sa cudzie jazyky, neberte si hypotéku a dobre zvládajte svoju profesiu

Ja sa nevzdávam, ja prehodnocujem situáciu.

No, čo vám budem tak to v piatok zase radiť?  Najprv si prečítajte prehľad tlače:

Preto keď v stredu vláda znova nenápadne v uznesení medzi kopou ťažko zrozumiteľných detailov povolila navyšovať IT kontrakty o viac ako desať percent a jeden milión eur, málokto z informovaných v tom mohol vidieť niečo iné ako zlý zámer.Kažimírov zlý zámer | Redakčné | komentare.sme.sk.

Firmy a podnikatelia, ktorí už podávajú priznania elektronicky, budú musieť od januára prejsť na nový systém. Systém, ktorý sa naučili používať, bude mať pritom v januári len rok.

Finančné riaditeľstvo chce zrušiť bezplatnú aplikáciu nazvanú EZU, cez ktorú 80-tisíc daňových subjektov podávalo elektronicky daňové priznania z príjmov, k DPH, dani z motorových vozidiel bez potreby návštevy úradov.

Nahradiť terajší softvér majú staršie systémy eTax a eDane. Tieto aplikácie v minulosti zlyhávali. Počas najväčšieho náporu s podávaním daňových priznaní pravidelne kolabovali.

Daniari zahodia rok starý softvér. Zaplatia za to milión eur | Slovensko | ekonomika.sme.sk.

Bývalý minister financií Ivan Mikloš (SDKÚ) predvlani zaviedol desať prikázaní pri nákupe IT projektov pre štátnu správu.

Chcel tým zabrániť plytvaniu pri nákupoch nepotrebného softvéru či hardvéru.

Radičovej vláda tak napríklad obmedzila uzatvorenie dodatkov, ktorých hodnota mohla odvtedy dosiahnuť len desatinu ceny pôvodnej zákazky. Maximálne mohlo ísť o milión eur.

Vláda Roberta Fica na popud ministra financií Petra Kažimíra v stredu toto Miklošovo prikázanie zrušila.

„V rokoch 2010 a 2011 sa o samotnom desatore diskutovalo, bola viacmesačná možnosť pripomienkovať ho a navrhovať, pripomína Szilva.

Navyše, vláda včera zrušila limit na dodatky nenápadne v materiáli medzi desiatkami iných úloh.

Mikloš zakázal veľké IT dodatky, Smer ich potichu povolil | Slovensko | ekonomika.sme.sk.

Novelou zákona by sa mala zriadiť trojstranná tripartitná komisia, ktorá má rokovať o návrhoch na rozšírenie záväznosti kolektívnych zmlúv, ako aj o pripomienkach zaslaných zamestnávateľmi.

Komisiu vymenuje a zriadi ministerstvo práce zo zástupcov ministerstva, zástupcov zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov a zástupcu Štatistického úradu SR.

Kolektívne zmluvy majú byť záväzné aj bez súhlasu firiem | Slovensko | ekonomika.sme.sk.

Fico v minulosti vyhlásil, že si november ani nevšimol, predseda parlamentu Pavol Paška zase v jednom prejave povedal, že on vtedy kachličkoval kúpeľňu.

SME.sk | Robert Fico výročie nežnej oslavovať nebude.

Jediným uchádzačom o tento post je bratislavská krajská sudkyňa Mária Šramková.

Jej senát v minulosti opakovane prisúdil Harabinovi 33-­tisíc eur za článok SME „Sudcovia, čo súdili za prejav viery, sa neospravedlnili“.

SME.sk | Sudkyňa priznala Harabinovi milión a hlási sa mu na súd.

„Aj v prípade, že by tvrdenia odporcu (Kováča st.) boli preukázané ako pravdivé, odporca v čase vyhlásenia výrokov nebol oprávnený podsúvať verejnosti skutkové tvrdenia, ktoré navrhovateľa (Lexu) s trestnou a nepreukázanou činnosťou spájali,“ napísal v rozsudku krajský súd.

SME.sk | Kováč sa má ospravedlniť a platiť Lexovi.

Tak teda čo vám poradím?

Učte sa cudzie jazyky, neberte si hypotéku a dobre zvládajte svoju profesiu. Budete mať na výber, aj keď voľby nedopadnú podľa vašich predstáv.

Hovoríte, že ani inde v EU to nie je ktovie čo? Jednak neverte všetkému, čo čítate v novinách:

„Metropoli Belgie letos nezkrášlí vánoční strom, který tradičně stával na hlavním náměstí. Rozhodla tak bruselská radnice kvůli obavám z muslimské komunity, již by nasvícený křesťanský symbol Vánoc prý mohl urazit. Napsal to server Right Perspective.

Stačí několikrát kliknout a člověk zjistí, že vše je úplně jinak.

Jak se vyrábí nenávist.

A to čo čítate, overujte pri prameni.

V reakcii na uvedené zistenia Komisia navrhuje opatrenia na odstránenie tejto nerovnováhy. Navrhuje sa minimálne 40-percentný podiel členov menej zastúpeného pohlavia v nevýkonných riadiacich orgánoch najväčších spoločností, ktorých akcie sa obchodujú na európskych burzách.

Opatrenie by sa vzťahovalo len na verejne obchodovateľné spoločnosti s 250 alebo viac zamestnancami a s celosvetovým ročným obratom prevyšujúcim 50 miliónov EUR, teda celkovo približne na 5 000 spoločností.

Opatrenie bude mať dočasný charakter – jeho platnosť automaticky uplynie v roku 2028, kedy sa očakáva dosiahnutie rovnováhy zastúpenia oboch pohlaví.

EÚ navrhuje rovnovážnejšie zastúpenie mužov a žien vo vrcholových orgánoch spoločností – november 2012.

A aj potom môžete byť úplne v pokoji. Na každú reguláciu sa vždy nájde riešenie

Ačkoliv EU zakázala prodej klasických žárovek, v obchodě je přesto můžete koupit. Nejde však o běžné typy pro domácnost, ale o žárovky patřící do kategorie technického osvětlení. A stojí zhruba desetkrát víc, než jsme byli zvyklí platit.

V obchodech se znovu objevily klasické žárovky. Stojí desetinásobek – iDNES.cz.

Ja vlastne ani nechcem mať vždy pravdu.