Prvé hodiny so Samsung S7562 DUOS

Môj HTC Hero prestal reagovať na moje šuchtavé pokyny, nastal čas na nový HW.  Keďže mám tú medzinárodnú korporáciu, pokukoval som po riešení pre dve SIM karty.

Prvé hodiny? Nuž, je to ergonomická hrôza.  Za tie prachy by som dizajnérovi…

 1. Nemá to stavovú diódu. Takže ak to nechám na stole, tak si svoje zmeškané hovory nechá sám pre seba.
 2. Je to veľké. Štyri palce sú do ruky veľa, na prehliadanie webu málo. Tak či tak sa tam zmestí 4×4 ikony ako na menšom Hero.
 3. Kĺže to v rukách. Je to zbytočne tenké a oblé na hranách. Vyslovene mi to vyskakuje z ruky. Zo stola sa to zle berie. Takto naozaj vyzerá aj to drahé pádlo S III.?
 4. Dve tlačítka sú dotykové bez podsvietenia neexistujú. Podsvietenie má len jednu intenzitu, takže v noci pri čítaní knihy je neznesiteľné. Implicitne nastavené 1,5 sekundy na vypnutie je iritujúca farebná hudba, stále podsvietenie (pri zapnutom displeji) cez deň nevadí.
 5. Stredové tlačidlo „DOMOV“ je klasické manuálne. Robí jedinú vec – domov. Načo je tam?  A pardón, zapína telefón. Našťastie je v ochrannej ohrádke, takže samovoľné zapnutie je vecou presného trafenia sa
 6. Tlačítko zapnutia telefónu na boku nie je v ochrannej ohrádke a jemne trčí z tela telefónu. Ani trafiť sa nemusíte.
 7. Sklíčko foťáku  jemne vytŕča zo zadnej strany telefónu. Odhaduje, že nebude diamantové. O čmuhy sa s vami čoskoro na fotkách podelím.
 8. Zdá sa, že to nemá čidlo intenzity svetla, takže jas si to neupraví samo.
 9. V balení neboli slúchadla. Telefón bez slúchadiel s tromi tlačidlami?
 10. Telefón bez telefónnych tlačidiel? Ak si z docku odstránite ikonu telefónnej aplikácie – nedovoláte sa. V rukaviciach hovor neprevezmete.
 11. Zdá sa, že nemá čidlo polohy, takže nevie stíšiť zvonenie, keď ho vezmete do ruky.
 12. Widget s analógovými hodinami nie je klikací. Navyše sú to paličky bez čísiel. Nemám rád hodiny bez arabských čísiel.

Takže toľko k tomu, za čo môže len a len Samsung.  S týmto ja budem najbližších 4-5 rokov žiť. Ach jo! Ale keď zadanie znelo jasne: Dve SIM. Nebolo čas sa pýtať kto je kto.  Z telefónu Samsung S DUOS mám pocit, že by si niekto zaslúžil dve dávky.

Naopak, Android funguje skvele. Dáta som tam mal za 4 minúty. Aplikácie som si naklikal z webového Google Play (z tých čo už používam a mám zaplatené) a za 20 minút som mal svoje staré HTC Hero zas v rukách.

Čo som získal? Fungujúci telefón s rovnakou výbavou a funkciami no s horšou ergonómiou ako HTC Hero. Tentokrát aj s rýchlymi odozvami. Za 6800 Kč s DPH, no dobre. Jediný bonus je, že nemusím prehadzovať SIM karty O2.Sk a za O2.cz alebo sa starať o dva Tamagoči.

Prechody od iPAQ 3630, MBA Compact, HTC Hero boli revolučné a okolie bolo niekde ďaleko vzadu. Tentokrát som vstúpil do spotrebiteľskej rieky, veď už aj moja žena má HTC C.  Aj keď… Koľko šťastných majiteľov Androidov a iPhonov skutočne využije ich počítačový potenciál?

Zdieľať?