Putinovci v diskusiách valcujú a budú voliť v eurovoľbách

Vysielači signálov makajú na plné obrátky. A už sa chystajú, ako vyšlú signály v najbližších voľbách. Na Slovensku máme nedávnu skúsenosť , ako vyslalo signál 71 tisíc banskobytrických neonacistov.

Veľmi presne a výstižne varuje pred nimi Ďuro na Facebooku:

V Európe neexistuje tradícia ozbrojeného odporu, ľudia sa neuchyľujú k radikálnym metódam fyzického násilia ako v Amerike. Zato však, ako odpoveď na skorumpovanú elitu, cez médiá drzo klamúc voličom, rastie podpora radikálnych strán. V Anglicku má napríklad vo voľbách do europarlamentu najvyššie preferencie UKIP, vo Francúzsku Národný Front Marine le Pen.

Ľudia volia extrémistov preto, že vláda neplní svoje úlohy a politický mainstream neprináša riešenia. Výsledkom je podpora ľudí ako je u nás Kotleba, na Ukrajine Tiagnybok či Jaroš, ktorí sú dokonca už vo vláde a volajú po „konečnom riešení“ národnostnej, rasovej a náboženskej otázky. A v Amerike sa hlasom odporu stáva Cliven Bundy
Zdroj: Facebook Juraj Poláček – Štát zlyháva, orgány vládnej moci si prisvojujú….

Ľudia volia to, čo je v ponuke. Niekoho vybrať nakoniec vo voľbách musia – niekto je nakoniec vždy zvolený.

Z dlhodobého hľadiska sú len len tri možnosti.

  • Podporovať rozvoje lepšej  ponuky – Napríklad úspešnými príkladmi víťazných kandidátov z ľudu a príkladmi, ako sa im podarilo zmeniť svet k lepšiemu.
  • Lepší marketing hlavného prúdu  – Nehovorte mi, že vysielanie signálov formou volenia neonacistov sa nedá prebiť silnejším a profesionálnym marketingom.
  • Rehabilitáciou obsahu slova „populizmus“  – Ak verím, že môžem zlepšiť svet vo veciach, po ktorých voliči túžia, nie je dôvod sa za to hanbiť. Treba to ľuďom opakovane pripomínať.

Ale čo fčul, keď sú eurovoľby už toť za dverami? Ponuka už je daná, nie je veľmi čas na nejaké nové angažované tváre. Už ostáva len lepší marketing a nebrániť sa populizmu.

Lepší marketing, to sú aj jasné posolstvá. Zas, a to že zas je dvojnásobne potešujúce, tak teda, zas ma potešili chlapi a baby v SaS. Robia zábavný marketing a neboja sa populizmu vo svojom kabatere. Zábavne parodujú to zlé, čo by chceli na pôde EU meniť.  Ale hlavne dali jasné a zrozumiteľné posolstvo:

No aj keď sú tieto problémy veľmi reálne a vážne, bojovať proti nim euroskepticizmom znamená vylievať vaničku aj s dieťaťom. Riešením nie je rozpad Európskej únie, ale jej návrat k pôvodným princípom – slobodné cestovanie a obchodovanie.

Zdroj:  Voľby do Európskeho parlamentu 2014 vyhrá v Holandsku Widers.

Priatelia demokracie a priatelia demokrati! Hľadajte posolstvá, ktoré nechcú vylievať decko aj s vaničkou. Putinovci sa už chystajú vyslať signál a zvoliť nejakého svojho miestneho šikulu priemerných – na všetko schopného diktátora. Myslíte si, že sa vzápätí nezbratá so sebe blízkou vranou na východe?

Po Sudetských Nemcoch alias východoukrajinských Rusoch nasleduje v scenári dohoda Molotov-Ribbentrop alias…  Ten scenár podľa Hitlerovho vzoru z prvej polovice 20. storočia je až desivo presne napĺňaný. Ale trpte debilkovia moji, alebo moje myšlienky šírte ďalej. Mávam až príliš často pravdu. Až sa mi to nepáči.

Viete priatelia, aktuálne funkčné obdobie slovenského parlamentu je jeden veľký kolosálny mega dôkaz sporom. Dôkaz, že keď si zvolíte to čo sa teraz na hradnom vrchu potuluje, keď nedáte na moje dobre mienené rady, nebude sa vám páčiť, že vás oslovujem debilkovia moji.

Takže, aby aj moje deti pochopili:

Keď sa vychádza z bludných premís, výsledkom môže byť jedine totálna p***vina. Takže nekričím na vás preto, že ste idiot. Len nemám tú trpezlivosť čakať, kým na to prídete sám.

Že vám politik spôsobí životné istoty, to bola vaša premisa, že?

Že vám obyčajný ľudia urobia zo vzdialenej politiky niečo pre obyčajných ľudí, to bola vaša premisa, že?

Ale aj to som vám už hovoril.  Ale myslieť, čo myslieť, počúvať, to je pre vás priveľký luxus. Vy by ste sa životom najradšej pregrgali.

Zdroj:  Trpte debilkovia moji, alebo moje myšlienky šírte ďalej | M+M+M+M (4M).

Že vám Rusko spôsobí krajšie zajtrajšky, to je vaša premisa? Že vám koniec EU uľahčí život, to je vaša premisa?

Aby aj moje deti pochopili: Nie je čas byť tolerantný k diktátorom. Nie je čas byť ticho. Nie je čas sa sebatrízniť.

Pod čiarou: Áno, som štváč demokracie a áno, budem v EU voľbách voličom SaS.

Zdieľať?