Redizajn v štýle retro

Ja viem, www.palmserver.cz prechádza na nový CMS, takže hovoriť o redizajne nie je celkom na mieste. Ale zaujíma to čitateľa?

Tak to to je prvé upozornenie ako to naozaj nerobiť. Že vám v redakcii lezú neergonomické črevá vášho publikačného systému na nervy, je to posledné čo ma ako čitateľa zaujíma. Mňa zaujíma, či dostanem svoju porciu informácii aj zajtra aj pozajtra aj o týždeň. Že autora článkov trápi nádcha a pichá pružina postele pod ľavé rebro? O tom sa môže zmieniť na osobnom blogu, ale prečo tým obťažovať na stránkach zameraných na PDA? Fakt netuším.

Ďalšia vec: Redizajn ohlásený slovami:

Palmserver konečně změnil svoji podobu, kterou měl od roku 2000 a nyní se vám představuje nejen v novém vzhledu, ale i s novým redakčním systémem, který by měl více vyhovovat vašim požadavkům na větší a kvalitnější fotografie.

Nuž ak redizajnom (pod pojmom profi zmena podoby chápem zmenu vzhľadu a funkčnosti webu) môžeme nazvať prechod na impicitnú teda východiskovú šablónu tabulkoidného PHP-nuke klonu, tak potom by som to radšej nazval retroredizajn. Predsa len, toto frčalo pred 5. rokmi. A to nenarážam na tie tabuľky. Pod neklikacím logom už chýba len informácia o aktuálnych meninách. Bloky len a len s reklamou. Žiadna informačná hodnota, žiaden podporný obsah v krajných stĺpcoch.

Že mám vyčkať, že je všetko v prechode, vo výstavbe? Pamätáte si na 90 roky? Stránky sú vo výstavbe, čoskoro tu niečo bude. Nuž tak nejak predpokladám, že profesionálna firma si najprv všetko naplánuje a pripraví a behom pár hodín, kedy sa zreštartujú DNS záznamy, je pred čitateľmi nová verzia v plnej paráde. Nie tento posraný nepodarok. Škoda, že nezvolili namiesto tej červenej hnedú, bolo by to dokonalé.

Archív článkov na celkom inej doméne je výsmech všelijakým tým módom rewreiterom a podobným veciam o ktorých existencii tuší aj jednoduchý lekárnik a amatérsky skladací inžinier. (Alebo je všetko inak ako sa na prvý pohľad predkladá? Viac dolu nižšie.) Človek si dvakrát rozmyslí, kým uvedie nejaký link kamsi na cudzí web, kým sa spoľahne na to, že odkaz na web profi firmy bude chvíľu aj fungovať. Do hája! To si nikto neváži tie spätné odkazy, čo sa za tie roky mohli nazhromaždiť? Začínam chápať, prečo sa na sieti za citáciu vydáva obšľahnutie celého obsahu.

Viete, väčšinou kašlem na problémy nejakého profi webíku. Keď si to zhnojili, isto nemám chuť zadarmo poúčať dobre zaplatených ľudí a toto nie je žiaden charitatívny projekt, či open source. No tentokrát ma to vytočilo z jedného dôvodu. Ide mi o principiálnu vec odvedenia kvalitnej práce. Toto čo predviedol palmserver je fušerina najvyššieho zrna. Hocijaký blogér zvládne redizajn, či prechod na nové CMS kvalitnejšie.

Re: Systemové požadavky (Hodnocení: 0)
Od: Anonym – Čtvrtek, 26.10. 2006 – 11:25:48
Tkáč: Určitě se na Vaše komentáře dostane. Mám plnou schránku vzkazů, a to jak pozitivních, kterým se líbí červený design, tak negativních, kterým se nelíbí různé nedokonalosti a nedodělky. Kvůlipracem, které stále probíhají jsme omezili v tomto týdnu i počet článků na 3 denně a pereme se s dalšími věcmi. Po víkendu by některé měly být vyřešeny, na jiných budeme dále pracovat. O diskusi uvažujeme, ale až ve fázi, kdy doděláme to co potřebujeme. Takhle by nám to bralo jen čas a řešily by se věci, na kterých se stejně dělá. To se týkánapříklad AvantGo, velikosti fontů, podtržení hypertextových odkazů nebo třeba ta regstrace. Je toho ještě hodně. Nyní jsme se soustředili hlavně na zprovoznění starých článků. Tak nám ještě chvíli vydržte. Pracujeme jak diví! Děkuji za reakci a přeji pěkné dny Josef Tkáč (Komentár k nejakému úplne inému článku

A už len pár vecí, ktoré dokresľujú celkový retro prístup k zmenám:

  1. Celé to trvá nekonečné 3 dni a konca nevidno. Po víkende bude možno čosi už fungovať, odkazuje nám Anonym.
  2. Staré RSS samozrejme nefunguje. Ani len neposiela statické info o zmene. To viete, že palmserver umrel? Nie, tak to je vaša chyba, že ste nezachytili ten jediný cca 12 hodín vystavený článok o prechode vo vašej RSS čítačke.
  3. Ani len domáci autori nemajú svoje kontá v diskusiách
  4. Ešte včera patrili autorské práva k obsahu na palmserver.cz Internet Infu, dnes už fy. Dynatron s.r.o. Nezabudol sa niekto náhodou s niečím pochváliť? Možno nie je s čím.

Na záver trochu povzbudenia do palmserveru: Myslím, že po skončení tejto blamáže budete preborníci v sypaní si popola na hlavu. Zbabrali ste to a to tak, že dokonale.

Napísali inde: (aktualizované 27.10)
Co se děje ve společnosti Internet Info? – v komentároch je aj vyjadrenie z Internet Infa