Riadna mediálna zmeska, prevažuje televízia

Celulóza dávno nebola, tak som dneska navaril za poriadnu kanvicu. Aj pre blogérov, aj mobilných iPhoňákov, aj nejakých peňazí sa bezkontaktne dotknem, aj peniaze točiace sa v biznise e-kníh budú a na záver príde aj tá prevažujúca televízia.

Najprv začnem rodným mediálnym prostredím, teda blogmi. Vyšiel prehľad 15 Desktop Blogging Tools Reviewed. Prehľad je to pekný, ale vymenovanie výhod desktopových riešení oproti webovým sa dosť nepodarilo. Okrem možnosti offline prípravy článku ostatné argumenty v prospech offline systémov sú dnes úplne out.

One of the main benefits of using a desktop client is the ability to comfortably write a post offline, and publish it later. Many clients also have a scheduled post feature, so you can define what time you would like to publish your articles. Some editors provide a spell checker, drafts saver, remote publishing and WYSIWYG-editor with advanced formatting options such as inserting media or structuring the post — they may be hard to deal with using standard online blogging-engines.

Už nejaký čas pozorujem kejvordovú taškařici zo strany prevádzkovateľov webu proofreding.cz vrámci ich nikdy nekončiaceho seriálu správny písmenkový sled, nikoli nesprávný písmenkový sled. Korunu tomu nasadilo ospravedlnenie na začiatku ostatného článku  Exim Tours, nikoli Eximtour.  A anchortext aj s odkazom, nech si to Exim Tours skrz SERP Googleu pekne vypije až do dna. Kto sa pridá k novodobým bešemalorůžovičkám?

Upozornění pro návštěvníky: Náš tým není se společností či produktem, o nichž pojednává tento příspěvek, nijak propojen. Pokud chcete bližší informace o dané společnosti/pro­duktu, navštivte prosím stránky odkazované níže. Děkujeme.

Veľmi, ale veľmi mi to pripomína princíp automatického generátoru textu na rôznych MFA 2.0 stránkach. Prestavte si, že namiesto Lorem Ipsim siahnete pre písmenká do reálnych webov. Preložíte to KW a originálny obsah je na svete.

Prichádza Perla: Je možné vyrobit notebook pod 100 dolarů?

Bohužel nebylo vydáno více technických informací a tak se jedná pouze o další z mnoha bezvýznamných prohlášení. Nicméně na závěr mne ještě nutí k zamyšlení samotná myšlenka. Nebylo by lepší vložit těch sto dolarů do lepšího vybavení škol a učebních pomůcek? Vyřešila by se tím otázka zajištění bezpečnosti před krádeží a přeci jen pořizovat počítač do chudých oblastí, kde jsou rádi, že mají základní stravu, mi přijde tak trochu nedomyšlené. Jaký je váš názor?

Tak nie, to nie je Perla, to je ďalší generátor písmeniek, tentokrát to voláme PíáR text 😉

Teleoperátori sa nie a nie zmieriť s tým , že rýchly internet kanibalizuje všetko ostatné, pretože oni sami predsa na prenášanie všetkého ostatného používajú dáta. Pekne je to vidieť okolo dohadovania sa, okolo NetShare: aplikace, kterou povolili, zakázali, povolili a opět zakázali

Pravděpodobnější důvod je ten, že tzv. “tethering”, jak se v USA označuje připojení počítače k internetu přes mobilní telefon, není obchodními podmínkami u AT&T povolen – k iPhone 3G se připlácí za datové služby 30 USD (cena základního tarifu pro iPhone odpovídá ceně základního hlasového tarifu a 30 USD za data), ovšem tyto “neomezené” datové přenosy jsou omezené na web a email, tedy využití přímo v mobilu. Proto asi Apple aplikaci zakázal, ovšem to ještě nevysvětluje, proč ji následně opět povolil a zase zakázal.

Súvisiace zo 4M: Dáta pre VoIP smrdia

Pooh.cz si v článku Seznam chtějí koupit – Google, Mediatel, Microsoft, Warburg-Pincus. Už chybí jenom Stehlík a MVČR robí srandu s neustáleho honu na toho, kto kúpi český Seznam

A čtvrtý ve hře? Warburg-Pincus? Poté co za několikanásobek realistické ceny koupil Centrum + Atlas by jistě mohl sice konečně koupit něco skutečného, ale proč by to vlastně dělal? Respektive proč to neudělal dávno. Je to asi stejně řečnická otázka, jako ta, proč vlastně CME nekoupilo ATLAS ačkoliv jednání o prodeji probíhala. A místo toho si koupili uplně zbytečné Jyxo.

Internetový svět  je plný paradoxů.

 

Inú záhadu riešila sova v sieti: Záhada hledaného vé | Weblog | Sova v síti

Od 28. července, kdy to začalo, bylo těchto přístupů už přes 200, za včerejšek jich je 38. IP adresy jsou různé, skoro vždy české, občas i nějakých renomovaných institucí.

Riešenie, na ktorom sa zhodla väčšina komentujúcich (Moderné hladanie pravdy: niekto s tým prišiel a ostatným sa to zdá dostatočne logické, tak to Sova vyhlásila z správne) je, že  v je zvyšok po klávesovej skratke ctrl+V na vkladanie do adresného riadka.

Keď si v Básnickej pentalógii išiel Štěpán požičiavať peniaze na zriadenie súkromnej lekárskej praxe, pýtala sa ho dáma za prepážkou v banke: „Jak budete platit? Šekem nebo kešem?: A on odpovedal: „Penězi předse.“ Chudák chlapec. Dnes by to bolo ešte horšie.  Na Slovensku začali platit bezkontaktně PayPassem

 

Ode dneška je možné na Slovensku bezkontaktně platit u devíti obchodníků jako je fotoshop, lékárna, irish pub v centru Bratislavy nebo knihkupectví dohromady asi ve dvaceti provozovnách.

Trh s e-knihami je skutočne zaujímavý. We Know How Many Kindles Amazon Has Sold: 240,000 Formát e-kníh na Amazon.com je proprietárny. Je 240 tisíc veľa či málo? V ďalšom texte sa uvádza:

 Each $25 worth of digital reading material purchased per Kindle, add $6 million in total revenues a me z toho razom above $100 million so far.

No nekupte to, keď je to také proprietárne.

Toto ma pobavilo: iDnes.cz spustil celodenní TV Všetci budeme prevádzkovať internetovú televíziu. Nedávno to ohlásili České dráhy. Nuž, už chýba len nejaký mäsokombinát, aby si v Rimavskej Sobote otvoril internetové štúdio.

Akokoľvek, zdá sa, že pre úspech by mohlo byť dôležité, z ktorej strany sa do toho kto pustí. Ukazuje sa, že keď sa do toho pustí kamenná televízia nemusí byť úspech zaručený. Nova TV nič moč a partnerstvo Prima+Streem.cz/Seznam.cz tiež neprináša ktovie aké návšetvnícke úspechy. A viete prečo? Nuž ja viem. A vedia to skrachovanci internetovej bubliny 90′ rokov. Kľúčom je absencia cieľovej skupiny na internete.

Jo, máme vymakané služby, ale nemá sa na ne kto pozerať. Koľko majiteľov ADSL pripojení je súčasne Prima fandom a Streem.cz hipovým užívateľom? Ja by som sa zameral práve na to ADSL. Pretože marketingovým konkurentom Internetovej TV nie je iná internetová TV. Konkurentom je Magio a im podobné.

Hore píšem, že už kde-kto bude prevádzkovať internetovú televíziu. Teraz by sa hodilo napísať, že už kde-kto bude prevádzkovať športový kanál, dokonca aj televízia. Len tak nejako nerozumiem jednej veci. Prečo sa skúšobné vysielanie realizuje počas najväčšej športovej akcie za ostatné 4 roky? Prečo skúšobné vysielanie je v niekoľkonásobne väčšom rozsahu, ako plánovaná reálna prevádzka? Myslel som, že zaťažkávacie skúšky s tankami sa robia len na mostoch a aj tam s vylúčením verejnosti (Aj keď august raz za 40 rokov si tanky na ulici priam pýta 😉 ). Čo myslíte, dopadnú rovnako ako nedávno v ČR s internetovými prenosmi z  futbalovej ligy? Ja myslím, že na havárku sa môžeme tešiť ak nie počas úvodného ceremoniálu, tak do troch dní určite.

Akokoľvek, ako a kde chytiť trojku sa píše v článku Trojka – šport na každý deň. V zásade ide o tri cesty: Satelitné digitálne vysielanie DVB-S, Pozemné digitálne vysielanie DVB-T v Košiciach a Prešove a káblovky kade tade po Slovensku. Predpokladám, že sa rýchlo spamätajú aj ostatný pilotný DVB-T a zaradia do svojho multiplexu trojku.

4 komentáre pri “Riadna mediálna zmeska, prevažuje televízia

  1. ebook citacky su zaujimave, sam jednu vlastnim (technologia epaper/eink), avsak kindle by som si prave kvoli uzatvorenosti nikdy nekupil.

    takto si mozem stiahnut clanky z blogov na cestu a citat ich neskor, na kindle taka moznost nie je. este aj PDF si clovek musi posielat cez internet na specialny email.

  2. vela ludi si kupuje kindle mimo US hlavne kvoli klavesnici, a systemu ako sa daju v nom robit poznamky, vyhladavat slovicka v slovniku. Ak sa nemylim daju sa knihy nahravat aj cez USB… kazdopadne cim je kindle rozsirenejsi, tym viac hackov bude k dispozicii, vid napr.
    http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=17239

    ak mozem otazku, aky reader vlastnis? blogy do neho stahujes vlastnou aplikaciu? nic normalne som sa nete nenasiel, feedbooks.com sa mi zdal nepouzitelny. Idealne by bola, keby vedela stiahnut aj cely clanok, nie len perex 🙂

  3. mam bookeen cybook, kupoval som to v decembri.
    teraz uz existuje aj nejaky holandsky.
    ale nakoniec vsetko sa to robi v cine v jednej tovarni. 🙂

    rozlisuju sa len ovladanim a firmware.

    cybook zvlada html, txt, pdf (idealne formatovane na velkost obrazovky alebo format sony ebook), obrazky, vie to aj hudbu (ale to kvoli baterii neodporucam).

  4. Spätné upozornenie: Šport v televízii postavený na hlavu

Komentáre sú uzavreté.