Riešenie anonymov v komentároch

Niekto bojuje proti komentárovému spamu, niekto nemusí. Som ten šťastnejší. Môj CMS b2evolution má niekoľko desiatok stupňov ochrany a jeden z nich je centrálny blacklist udržiavaný na serveri tvorcov tohto výborného CMS. Takže mi stačí si občas stiahnuť prírastky a je to. Ale o inom som chcel.

Keďže nemusím bojovať proti komentárovému spamu, rozhodol som sa bojovať proti anonymom v komentároch. A zvolil som nasledovnú stratégiu: Na anonymné príspevky sa snažím odpovedať a základnou metódou je dôkaz sporom. To znamená, že pripustím tvrdenie anonyma a postupne dôjdeme k jasnému absurdnému záveru. Mimochodom, je to výborný a osvedčený spôsob, ako sa účinne hádať o čomkoľvek, keď vám nevadí, že protivníka zosmiešnite. Tento spôsob hádania sa má vždy len jedného víťaza. Preto túto metódu neodporúčam do manželských hádok. Manželská hádka potrebuje dvoch víťazov. S dôstojnosťou anonyma si ale starosti veru nerobím.

K uvedenému som si pridal ešte jeden nástroj. Keď u mňa komentujete, moje CMS si zapamätá aj IP adresu počítača/siete z ktorej komentujete. Dávno pradávno som o tom písal, že na sieti neexistuje anonymita. Aj preto sa mi nelení nevedomím anonymom odpovedať. A v odpovedi pekne zverením aj tú IP adresu.

Zdieľať?