Rovnaký obsah na viacerých službách je dobrá munícia

Keď Facebook umožní automaticky zdielať obsah na Twitter, začne ho postupne zabíjať.  Nikoho nezaujíma čítanie rovnakého obsahu.

Facebook sprístupnil možnosť automaticky exportovať zápisky z F-stránok do Twitteru. Využitie tejto možnosti začne tak do mesiaca dvoch zabíjať Twitter kontá, ktoré to bez rozmyslu začnú využívať.  A Twittreoví foloweri, ktorý majú paralelne aj konto na Facebooku stratia dôvod svoje Twitterové konto navštevovať. Prečo, keď tam začína byť zhusta to isté, ako na Facebooku. Preto som presvedčený, že uvoľnenie obsahu Faceboku môže byť pre Twitter začiatkom bolestivého a pomalého umierania.

Odbočka: Asi vás napadlo, že predsa importy RSS do Twitteru nič také nespôsobili. No rozhodujúce ej množstvo užívateľov, ktorí paralelne používajú RSS a tých je myslím menej ako paralelných užívateľov Facebooku.  Navyše RSS záznam a status, ak sú správne napísané, sa svojou povahou diametrálne líšia.

Zatiaľ je táto možnosť prístupná len pre Stránky (Pages), takže najväčšie kalibre ostali zatiaľ nemé. Facebook sa stále bráni akejkoľvek možnosti vytiahnuť obsah klasických užívateľských účtov mimo Facebook. Z marketingového hľadiska je to pochopiteľná snaha maximalizovať výhody z walled garden. A samozrejme by bolo nemožné udržať v užívateľoch zdanie súkromia vrámci Facebook konta.

Zdieľať?

1 komentár pri “Rovnaký obsah na viacerých službách je dobrá munícia

  1. A ešte jeden podporný argument- fb status nemá 140 znakov obmedzenie, takže sa stáva, že na twitteri neuvidiš celý text. Čo môže byt dosť otravné.

Komentáre sú uzavreté.